29 marca 2017

– My tu nie jesteśmy tłumem, jesteśmy wspólnotą. Do tej pory słuchaliśmy Bożych słów w potężnej grupie. Teraz jest moment, by wreszcie spotkać się z Jezusem sam na sam. On w swoim ciele niesie nasze grzechy na krzyż i je do niego przybija – mówił bp Ryś, zachęcając młodych do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. – Do tej pory czytaliśmy, co się stało 2 tysiące lat temu w świątyni w Jerozolimie. Teraz się to ma wydarzyć tutaj – dodał.

Młodzi w długich kolejkach ustawiali się do spowiedzi, a wcześniej swoje grzechy wypisane na kartkach wtykali w szczelinę na Chrystusowym krzyżu.

Czytaj całość —> Gość Krakowski: Chrystus przemieniał ich serca

29 marca: Ja ciebie nie potępiam!

28 marca: Grzechy złożone w krzyżu


Projekt M&M2 jest kontynuacją zeszłorocznego spotkania Młodzi i Miłosierdzie, które zgromadziło łącznie ponad 18 tysięcy młodych ludzi. Pierwsza odsłona M&M przygotowana była jako oficjalne obchody nadzwyczajnego roku jubileuszowego dla młodych ludzi z miasta Krakowa. Zaskakująca popularność wydarzenia, budujące opinie a nade wszystko ogrom świadectw radykalnych przemian były motywem przygotowania podobnego spotkania po raz kolejny.

Samo wydarzenie jest odpowiedzią na potrzebę wspólnych spotkań młodych ludzi, które dają doświadczenie żywej wiary w jej przeżywaniu i poczucie wspólnoty z rówieśnikami. Projekt M&M2 jest Spotkaniem, w czasie którego poruszana jest tematyka religijna, ale również ma na celu pobudzanie wrażliwości na piękno kultury i sztuki, kształtowanie postawy mądrych wyborów i odpowiedzialnego życia.

Czytaj całość na —> http://mlodziimilosierdzie.pl

Podobnie jak w ubiegłym roku, spotkanie zostanie podzielone na dwie części: „zobacz” i „doświadcz”, podczas których uczestnicy najpierw będą mogli zobaczyć jak wygląda spotkanie z żywym Jezusem, a następnie sami wziąć udział w takim spotkaniu.

Tematem przewodnim, a także punktem wyjścia do rozważań i modlitwy, będzie perykopa o kobiecie przyłapanej na cudzołóstwie i Jezusie piszącym po piasku. Dla uczestników przygotowanie zostaną wydarzenia sceniczne, będą mogli wysłuchać Słowa Bożego i świadectw. Projekt M&M2 przewiduje w swoim program także możliwość spowiedzi, modlitwy i okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu.

Czytaj więcej –> opoka.news: Kraków: wkrótce kolejna odsłona projektu M&M2 (Młodzi i Miłosierdzie 2)

Czas spotkania:
28 marca 2017 – spotkanie dla szkół gimnazjalnych
29 marca 2017 – spotkanie dla szkół ponadgimnazjalnych

Miejsce spotkania:
TAURON Arena Kraków, ul. Lema 7

Program:

8:30–10:00 – Otwarcie bram, prewydarzenia
10:00–11:30 – Blok I pt. „Zobacz”
11:30–12:00 – Przerwa
12:00–14:30 – Blok II pt. „Doświadcz”
14:30 – Orientacyjny czas zakończenia

Odwiedź oficjalny serwisu projektu —> http://mlodziimilosierdzie.pl/