fot. Sieć Bakhita

Słyszałeś/-aś o współczesnym niewolnictwie? O dramatach ofiar handlu ludźmi? CHCESZ im pomóc? Sieć Bakhita zaprasza – zacznij od modlitwy, od Nowenny do św. Bakhity z okazji Międzynarodowego Dnia Modlitw i Refleksji nt Walki z Handlem Ludźmi, który obchodzimy 8 lutego na życzenie papieża Franciszka. Nowenna rozpoczęła się 30 stycznia 2018 roku.

Papież Franciszek ogłaszając liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhity dniem modlitwy za współczesnych niewolników, wzywa nas, abyśmy wszyscy podjęli starania o świat wolny od wszelkich form niewoli.

Nowenna —> na Facebooku

Przez 9 dni, codziennie będziemy odmawiać modlitwę na dany dzień obejmując naszą troską różne grupy pokrzywdzonych handlem i prosząc o zaprzestanie tej zbrodni we współczesnym świecie.

TEKST całej NOWENNY pod linkiem: http://www.siecbakhita.com/images/newsy/2018/bkht-nowenna-txt.pdf

Nowenna do św. Bakhity jest propozycją dla KAŻDEGO! Może ją podjąć wspólnie w parafiach, we wspólnocie, przekazać młodzieży w szkole i innym grupom. Może być także odmawiana indywidualnie. Rozszerzajmy ten krąg modlitwy i bliskości, przekazujmy zachętę do modlitwy w naszych środowiskach.

Więcej o tej inicjatywie, o handlu ludźmi i sposobach pomocy na —> www.siecbakhita.com

Info za —> siecbakhita.com: Nowenna do św. Bakhity