37. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej wędrowała w tym roku pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Tworzyły ją 43 grupy wychodzące promieniście z różnych miejsc archidiecezji. W jednej z nich pielgrzymowali wierni z parafii św. Barbary w Libiążu. W drodze w sposób szczególny pamiętali oni i wspominali swoją rodaczkę, Helenę Kmieć, zamordowaną w styczniu tego roku na misjach w Boliwii.

Źródło —> Niedziela.TV: 37. Piesza Pielgrzymka Arch. Krakowskiej

Zobacz też —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: Z Krakowa idziemy, by głosić Chrystusa!


Tysiące pielgrzymów – uczestników 37. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, jak również ich rodzin i przyjaciół – zgromadziło się na wieczornej Mszy św. na jasnogórskim Szczycie w piątek, 11 sierpnia. Wspólnie modlili się przewodnicy grup, kapłani, siostry zakonne, bracia zakonni, klerycy, członkowie wszystkich służb odpowiedzialnych za przebieg pielgrzymki.

Mszy św., która rozpoczęła się o godz. 19.00, przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Eucharystię koncelebrowali: abp Stanisław Nowak, arcybiskup senior z Częstochowy; bp Jan Szkodoń, biskup pomocniczy arch. krakowskiej; bp Grzegorz Ryś, biskup pomocniczy arch. krakowskiej, który wędrował pieszo w Pielgrzymce Krakowskiej; bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek Episkopatu Polski oraz ks. Jan Przybocki, koordynator 37. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.

Czytaj całość —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: Abp Jędraszewski do pielgrzymów krakowskich: trzeba trwać przy krzyżu


Zobacz też —> Pełna relacja wideo: Msza św. – abp Marek Jędraszewski – Piesza Pielgrzymka Krakowska Jasna Góra 11.08.2017


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_