Łódzkie uroczystości Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, 6 stycznia 2018 roku rozpoczęła Msza św. w kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego przy Placu Wolności w centrum miasta, której przewodniczył metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś. Zebranych w świątyni, na początku liturgii przywitał proboszcz parafii ks. kan. Paweł Lisowski.

W homilii metropolita łódzki odwołał się do biblijnych mędrców, którzy idąc za gwiazdą przybyli do króla Heroda. – Było to czymś bardzo rozumnym, że trzej królowie udali się na dwór Heroda, aby tam pytać o nowonarodzonego Króla Żydowskiego. Przyszli tam, gdzie mogli się zetknąć z władzą i bogactwem. To jest miejsce, gdzie może nas doprowadzić rozum. – tłumaczył arcybiskup.

– Odkrywamy Boga i odkrywamy Go w Jego wielkości i niezwykłości. Odkrywamy Go jako Stwórcę, jako tego, który jest źródłem wszelkiego piękna, który jest wszechmocny. Dotąd może nas doprowadzić ta gwiazda, którą jest dla nas poznanie, którą dla nas jest rozum, ale … to nie gwiazda poprowadziła ich do Betlejem! – podkreślił kaznodzieja.

Czytaj całość / wideo / fotorelacja —> Archidiecezja Łódzka: Abp Ryś: Chodźmy za Słowem, a nie tylko za gwiazdą, byśmy nie trafiali do pałacu Heroda, ale doszli do stajni Jezusowej! – Objawienie Pańskie 2018