MocDlaZycia

Dwa lata temu 16-letnia Natalia Lińczowska pobiegła z Krakowa do Warszawy, by pomóc uzbierać pieniądze na leczenie choremu na raka mózgu Piotrusiowi. Dziś chłopiec jest zdrowy, a zapał do pomagania nie zgasł – wręcz przeciwnie.

Zainspirowani Rokiem Miłosierdzia wraz z Natalią pragniemy pomóc kolejnym potrzebującym dzieciom. Tak powstał pomysł na akcję ‘Supermoc dla życia’, podczas której chcemy pomóc dwóm chłopcom - Krzysiowi oraz Patrykowi


– czytamy na profilu facebookowym akcji.

W dniach 29 stycznia-11 lutego Natalia wyruszy z nadmorskich Rowów do podkrakowskich Stadnik.Biegnąc, jadąc na rowerze i rolkach pokona dystans niemal 800 km, by pomóc Krzysiowi Ochmańskiemu cierpiącemu na chorobę Niemmana Picka typu C. Chłopiec potrzebuje 80 tys. zł na 3-miesięczną kurację. Natalia w czasie biegu będzie odwiedzać instytucje i firmy zachęcając do wpłat na fundacyjne konto chłopca. Jednocześnie projekt ma zwrócić uwagę na problem leczenia tak rzadkich chorób w Polsce.

Akcją towarzyszącą biegowi wzdłuż całej Polski, będzie wydarzenie taneczne „Cała Polska tańczy dla Patryka” organizowane dla 5-letniego Patryka Galii z Dobczyc chorego na glejaka nerwu wzrokowego. Patryk to mieszkaniec z pobliskiej miejscowości Natalii, którego w ostatnich dniach udało się zakwalifikować do leczenia w USA. Całkowity koszt terapii wynosi 1 200 000 zł. Do przeprowadzenia tanecznej akcji zostały zaproszone placówki na terenie całej Polski, które w jednym, określonym dniu: 4 lutego 2017 r., zatańczą na rzecz Patryka, a cały dochód wpłacą na jego fundacyjne konto.

Poprzez projekt chcemy zachęcić do wprowadzania różnych form pomocy potrzebującym. Promując zdrowy styl życia i aktywność fizyczną, chcemy pokazać jak niewiele potrzeba, by pomóc osobom zmagającymi się z chorobą, osamotnieniem, bezradnością


– wyjaśniają organizatorzy.

 

 

Źródło: www.facebook.com/supermocdlazycia

Zapisz

Zapisz

Zapisz