W niedzielę 23 lipca 2017 r. do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie przybyli pielgrzymi z Libanu, którzy  przywieźli relikwie św. Charbela – XIX-wiecznego pustelnika i uzdrowiciela. Uroczyste ich przekazanie do Sanktuarium odbyło się podczas Mszy o godz. 15.00, w której uczestniczyło ponad 3 tys. osób. Przybycie relikwii św. Charbela wierni przywitali oklaskami.

Osobę świętego przybliżył w homilii ks. Paweł Kubani, proboszcz krakowskiej parafii Świętego Krzyża, gdzie odbywają się nabożeństwa ku czci św. Charbela i mają miejsce cudowne uzdrowienia. W trakcie homilii ks. Kubani powiedział m.in., że przynosi pozdrowienia od pewnego człowieka, który zachorował na nowotwór złośliwy. – Załamany prosił o modlitwę. Zabrałem relikwiarz z relikwiami św. Charbela i pojechałem do szpitala. Widziałem tam wielką wiarę tego człowieka, bo przecież o wierze musimy tutaj mówić. Relikwie to znak, ale Bóg czeka na naszą wiarę, na naszą odpowiedź – powiedział duchowny. – Modlitwa w szpitalu i nagła zmiana decyzji lekarzy, że jednak coś jeszcze da się zrobić. Chemia, jedna, druga, operacja jedna i druga i nagle informacja sprzed kilku dni: nie ma raka. Lekarze rozkładają ręce, mówią, coś tam się stało, ale my nie wiemy co – mówił ks. Kubani.

Po Eucharystii Raymond Nader – dyrektor libańskiej telewizji katolickiej, podzielił się z wiernymi swoim świadectwem dotyczącym obecności w jego życiu św. Charbela (Posłuchaj -> Raymond Nader – świadectwo o św. Charbelu)

Do grobu zakonnika co roku przybywają ponad cztery miliony pielgrzymów. Do dziś zostało udokumentowanych kilkadziesiąt tysięcy uzdrowień za pośrednictwem świętego Charbela.

W sanktuarium św. Jana Pawła II każdego 28. dnia miesiąca o godz. 17 będą odbywać się Msze św. ku czci św. Charbela.

Więcej informacji —> o św. Charbelu

Info za —> sanktuariumjp2.pl: Przekazanie relikwii I stopnia św. Charbela oraz KAI/Niedziela.pl: Kraków: pielgrzymi z Libanu przekazali relikwie św. Charbela do sanktuarium św. Jana Pawła II