Konferencja ks. prof. Stanisława Warzeszaka nt. misji miłosierdzia, wygłoszona podczas 51. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Chorych i Niepełnosprawnych na Jasną Górę, 6 lipca 2016 roku.


W przypadające 6 lipca 2016 r. patronalne święto Apostolstwa Chorych, pod opiekuńczym spojrzeniem wspominanej tego dnia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych, do jasnogórskiego sanktuarium przybyła  51. Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych, zorganizowana przez Apostolstwo Chorych. W sanktuarium zgromadzili się chorzy, osoby starsze, a także dzieci, niepełnosprawni o kulach i na wózkach inwalidzkich w towarzystwie swoich opiekunów. Obecni byli przedstawiciele służby zdrowia, służba maltańska oraz wolontariusze.  O godz. 11.00 w bazylice jasnogórskiej została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abpa Wiktora Skworca, metropolity katowickiego.

Uczestnicy pielgrzymki mogli tego dnia wysłuchać m.in. wykładu, człowieka, który jak mało kto rozumiał problemy ludzi cierpiących oraz osób, które przychodzą im z pomocą, nie tylko dlatego że przez 6 lat pełnił funkcję Krajowego Duszpasterza Służby Zdrowia, ale również dlatego, że sam, zwłaszcza w ostatnim czasie, doświadczył krzyża choroby i cierpienia. Ksiądz prof. Stanisław Warzeszak mówił o ludzkim cierpieniu, także o bólu wewnętrznym, bólu duszy w kontekście Miłosierdzia Bożego i współczującej miłości Chrystusa. Podkreślił, że na ten rodzaj bólu jedynym lekarstwem jest modlitwa. Mówił również o misji miłosierdzia człowieka chorego w rodzinie, w społeczeństwie i w Kościele. W swojej konferencji Ksiądz Profesor nawiązał do hasła jubileuszu miłosierdzia i zachęcał do spojrzenia na innych pełnym miłości miłosiernej spojrzeniem Chrystusa. „Potrzebujemy miłości miłosiernej Boga, abyśmy mogli tą miłością i miłosierdziem otoczyć także innych… Miłosierdzie nigdy nie jest słabością” – powiedział.

Przeczytaj relację z pielgrzymki —> Apostolstwo Chorych: 51. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę już za nami! oraz Biuro Prasowe Jasnej Góry: Chorzy, niepełnosprawni i starsi – błogosławieni!

Wideo —> Apostolstwo Chorych: Konferencja ks. prof. Stanisława Warzeszaka nt. misji miłosierdzia


Ks. prałat Warzeszak był proboszczem parafii na Wrzecionie od 2012 roku. Ponadto wykładał teologię moralną i bioetykę m. in. na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego i w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Był diecezjalnym, a do niedawna również krajowym, duszpasterzem służby zdrowia. W dekanacie bielańskim pełnił funkcję ojca duchownego.


*

W czwartek, 24 sierpnia 2017 roku, zmarł w wieku 59 lat,
z tego w kapłaństwie lat 34
ś.†p.
Kapelan Jego Świątobliwości
Ks. prof. dr hab. Stanisław Warzeszak

Proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Wrzecionie w Warszawie, Prefekt i Wykładowca WMSD, wykładowca w UKSW, Sekretarz Rady Naukowej KEP, Duszpasterz służby zdrowia,
Asystent Kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich w Archidiecezji Warszawskiej,
Ojciec duchowny dekanatu bielańskiego.

Pierwsza Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 28 sierpnia 2017 r. o godz. 16.00 w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Wrzecionie w Warszawie, po czym Ciało zmarłego zostanie przewiezione do parafii rodzinnej św. Łukasza w Lipnicy Wielkiej 583 na Orawie, gdzie zostanie odprawiona druga Msza św. pogrzebowa we wtorek 29 sierpnia br. o godz. 12.00, po czym Ciało zmarłego zostanie pochowane w grobach rodzinnych na miejscowym cmentarzu.

Dobry Jezu, okaż Ks. Stanisławowi swoje miłosierdzie!

Kanclerz Kurii
oraz Duchowieństwo Archidiecezji Warszawskiej

 


Za —> Archidiecezja Warszawska: Zmarł ks. prof. Stanisław Warzeszak. Uroczystości pogrzebowe w poniedziałek na Wrzecionie | episkopat.pl: Zmarł ks. prof. Stanisław Warzeszak – b. krajowy duszpasterz służby zdrowia

Zobacz też —> Serwis internetowy Parafii na Wrzecionie: www.parafia-wrzeciono.pl