W niedzielę 20 sierpnia 2017 roku odbyła się IV Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Mszy św. o godz. 10.30 przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz. Były metropolita krakowski poświęcił tablicę upamiętniającą ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży i pobyt Ojca Świętego na łagiewnickim wzgórzu.

Kard. Dziwisz mówił w homilii, że obok św. Faustyny potrzebny był światu jeszcze jeden apostoł, aby prawda o Bogu miłosiernym mogła z jeszcze większą siłą rozbrzmiewać w dzisiejszym Kościele. W nauczaniu o Bożym Miłosierdziu Jan Paweł II postawił kilka milowych kroków: encyklikę, beatyfikację i kanonizację s. Faustyny, ogłoszenie święta Bożego Miłosierdzia. – Potrzebny był jeszcze jeden milowy krok. Jan Paweł II postawił go tutaj, piętnaście lat temu, w tej świątyni, konsekrując ją uroczyście i zawierzając w niej cały świat Bożemu miłosierdziu. To była ostateczna pieczęć na tym wszystkim, co Papież Bożego miłosierdzia zrobił dla tej wielkiej sprawy – stwierdził.

IV Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia odbyła się w 15. rocznicę konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II. Uczestnicy pielgrzymki wzięli udział m.in. w koncercie „Jezu ufam Tobie” poświęconym pamięci ks. kard. Franciszka Macharskiego w pierwszą rocznicę Jego śmierci, czy w nabożeństwie „Droga Miłosierdzia”. Spotkaniu towarzyszyły pokazy filmów oraz prezentacja dzieł miłosierdzia. Ogólnopolska Pielgrzymka odbywa się co roku 17 sierpnia (lub w najbliższą niedzielę po 17 sierpnia, jeśli dzień ten przypada w tygodniu).

Tekst homilii —> milosierdzie.pl: Homilia kard. Dziwisza na Pielgrzymce

Zobacz też —> janpawel2.pl: Kard. Dziwisz: zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu pieczęcią na nauczaniu Jana Pawła II


 


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_