fot. Archidiecezja Krakowska

W dniu 6 stycznia 2018 r. po raz trzeci przeszedł w Poroninie Orszak Trzech Króli. Nie zabrakło barwnych strojów oraz rozbrzmiewających kolęd. Uczestnicy radosnego pochodu udali się za Mędrcami do stajenki, która znajdowała się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury. W Świętą Rodzinę wcieliła się rodzina Buńdów: Michał, Katarzyna i Julian.

Oto Mędrcy ze Wschodu weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę. (Mt 2)

W dniu 6 stycznia 2018 r. Trzej Królowie na pięknych koniach, w drodze do Betlejem zawitali do Poronina. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci, młodzież i dorośli założyli korony i dołączyli do barwnego orszaku. Wszyscy uczestnicy radosnego pochodu, śpiewając kolędy, podążyli za Mędrcami do stajenki, która znajdowała się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury. W Świętą Rodzinę wcieliła się rodzina Buńdów: Michał, Katarzyna i Julian.

Królowie oddali pokłon Jezusowi i złożyli dary: złoto, kadzidło i mirrę. Złoto oznacza godność Jezusa jako Króla, kadzidło – Najwyższego Kapłana, mirra zaś – używana do uśmierzenia bólu i do namaszczania ciał zmarłych – była zapowiedzią Pańskiego pogrzebu. Przy szopce razem z zespołem Regle wszyscy kolędowali Bożej Dziecinie.

ks. Arkadiusz Zych

Info za / fotorelacja —> Archidiecezja Krakowska: III Góralski Orszak Trzech Króli w Poroninie