Rozmowa Szymona Hołowni z gośćmi: Agnieszką Jaworską – dziennikarką, dr. Janem Suligą – etnografem i antropologiem kultury oraz o. Leonardem Bieleckim, franciszkaninem, autorem cyklu „Bez Sloganu”, na temat fenomenu Halloween – odcinek talk showu emitowanego na kanale Religia TV pt. „Między Sklepami” .

„Na świętowanie Halloween Amerykanie wydają co roku blisko pięć miliardów dolarów. W Polsce to święto dopiero zaczyna swoją karierę. Jednak także u nas można już się natknąć na specjalne hodowle dyń czy szkoły, w których dzieci obowiązkowo muszą przebierać się za szkielety. Zdarzają się nawet oferty specjalnych przebrań na ten dzień dla… psów. Kościół mówiąc o Halloween używa bardzo ciężkich słów: satanizm i okultyzm. Na niewiele się to jednak zdaje. Dlaczego ludzie wolą przebierać się za kościotrupy, zamiast obchodzić święto Wszystkich Świętych”.

Zobacz —> Więcej odcinków „Między Sklepami”

Talk Show „Między Sklepami” prowadzony przez Szymona Hołownię, znanego dziennikarza i publicystę, a także dyrektora programowego kanału Religia.tv. Program odbywał się w centrum handlowym Złote Tarasy. Autor podejmował w nim problemy społeczne, obyczajowe w odniesieniu do wiary i religii. W rozmowach uczestniczą zwykli ludzie jak również dziennikarze, duchowni oraz osoby znane z ekranów TV.

Źródło —> Mariusz Krzemien: Między Sklepami – Szymon Hołownia (Halloween – Satanizm czy zabawa)