Żużlowy turniej ma dodać 7-letniemu Michałowi skrzydeł i dać pieniądze na leczenie. Od trzech lat choruje na raka, żużel pokochał od pierwszego wejrzenia. Podobnie jak mistrza Tomasza Golloba. W czerwcu spotkali się w szpitalu i to było spotkanie dwóch mistrzów… Imprezę zorganizował pasjonat żużla, ks. Patryk Frankiewicz…

Polecamy materiał Jarosława Kostkowskiego wyemitowany w Faktach TVN w niedzielę, 23 lipca 2017.

Info za —> fakty.tvn24.pl: „Tomek Gollob jest wsparciem dla tego malucha”. Turniej żużlowy dla chorego na raka

„Na grudziądzkich fanów żużla zawsze można liczyć! 22 lipca stawiło się mnóstwo osób, by wziąć udział w licytacji na rzecz 7-letniego Michała, który wystąpił już podczas prezentacji obu drużyn i zebrał największe brawa. Kibicował żużlowcom w treningu punktowanym. Na stadionie przy Hallera 4 Oslo MK Speedway Oldboy pokonał Szyszkowski Team różnicą 5 pkt. .(…) Niektóre licytowane przedmioty osiągały imponujące kwoty: czapka Krzysztofa Buczkowskiego (który w tych zawodach był sędzią i przebywał na wieżyczce) poszła za 500 zł, kevlar żużlowca amatora Patryka Frankiewicza za 4 tysiące zł a piłka z autografem Roberta Lewandowskiego za 1100 zł. Były też gadżety (czapki, koszulki, bluzy) żużlowców z całej Polski, vouchery na usługi.”

Przeczytaj całą relację —> pomorska.pl: Polacy i Norwegowie jechali w Grudziądzu dla chorego chłopca [zdjęcia]

Patryk Frankiewicz, fan żużla, w spełnianiu marzeń poszedł o krok dalej – od kilku lat sam amatorsko trenuje. Miłośnikiem czarnego sportu jest od dziecka – i nic w tym dziwnego, bo pochodzi z Grudziądza. Niektórych dziwi jednak coś innego: Patryk Frankiewicz jest księdzem, co w ogóle nie przeszkadza mu w realizacji marzeń. W tym sezonie ma za sobą pierwszy trening.

Czytaj całość / obejrzyj materiał —> TVP3 Bydgoszcz: Ten ksiądz zdejmuje sutannę i… wsiada na żużlowy motor