Papież Franciszek rozpoczął międzynarodową kampanię Caritas Internationalis „Share the Journey”. „Chrystus prosi nas, abyśmy powitali naszych braci – uchodźców i emigrantów z otwartymi ramionami” – zachęcał Papież dosłownie otwierając ręce do przywitania podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie, 27 września 2017 r.

Celem dwuletniej kampanii jest promowanie spotkań międzykulturowych, dających okazję katolikom na spotkanie z uchodźcami i imigrantami oraz wysłuchanie historii ich podróży. „Zjawisko imigracji było obecne w historii zawsze, nasza kampania ma na celu pomoc katolikom w spojrzeniu na nie nowymi oczami i otwartymi umysłami” – przekonuje do udziału w akcji kard. Antonio Tagle, Przewodniczący Caritas Internationalis. Kampania ma pomóc w eliminacji strachu związanego z kontaktami z uchodźcami i imigrantami. Otwierając serca na uchodźców otwieramy je na Chrystusa  przypomina kard. Tagle.

Kampania będzie prowadzona do roku 2019. Katolickie organizacje oraz ponad 160 Caritas narodowych w tym Caritas Polska – będą organizować krajowe i lokalne wydarzenia, aby zapewnić możliwość wysłuchania często dramatycznych historii uchodźców i imigrantów – dając tym samym przestrzeń do poznania się.

Więcej nt. kampanii —> http://www.caritas.org/2017/09/media-advisory-pope-francis-will-launch-caritas-share-the-journey/

Polskie hasło akcji: Okażmy serce uchodźcom i migrantom w ich drodze. #sharejourney


Uchodźcy i migranci to jedna z grup społecznych, dla której Caritas w Polsce organizuje kompleksowe wsparcie. O działaniach w kraju i zagranicą —> czytaj w serwisie Caritas Polska

Wideo —> The Vatican – polski: Papież do Caritas