Warszawska Wspólnota Sant’Egidio w sobotę 4 lutego o godz. 19.00 będzie modlić się za zmarłych bezdomnych. Zaprasza na liturgię wszystkich, którzy chcą wyrazić brak zgody na to, by ktokolwiek umierał dlatego, że jest bezdomny i pozostawiony sam sobie.

Tej zimy z wyziębienia zmarło już w Polsce ponad 80 osób. Wielu bezdomnych odchodzi tak jak żyło - w sposób anonimowy i niezauważony. Chcemy o nich pamiętać, tak jak o Jarku, jednym z pierwszych naszych bezdomnych przyjaciół, który odszedł kilka lat temu. Umierał w szpitalu, zupełnie sam, a nikt z nas nie powinien i nie chciałby być sam w momencie śmierci. W ciągu ostatniego miesiąca odeszli od nas także Asia, Ewa i Jacek

– czytamy na profilu facebookowym Wspólnoty Sant’Egidio.

Msza św. za Jarka i wszystkich bezdomnych zostanie odprawiona w sobotę 4 lutego o godz. 19.00 w kościele św. Andrzeja i Alberta (środowisk twórczych) na placu Teatralnym w Warszawie.

Po Mszy w bocznej nawie kościoła będzie wspólne z bezdomnymi oglądanie zdjęć i filmu z Wigilii. Bezdomni otrzymają też małe paczki na wynos.

 


W jaki sposób można zaangażować się w przygotowania do tego wydarzenia?

1. Poczęstunek: Od godz. 16 na Placu Grzybowskim będziemy przygotowywać paczki dla ok. 100/150 osób. Potrzebujemy ciast, owoców i rąk do pracy :)

2. Liturgia: Można pomóc w przygotowaniu śpiewu i w służbie liturgicznej. Zapraszamy na pl. Teatralny o godz. 18.

3. Spotkanie po Mszy. Chcecie pomóc w przygotowaniu krzeseł, wydawaniu paczek lub sprzątaniu? Wystarczy przyjść na plac Teatralny o godz. 18.30.

Jeśli ktoś chciałby w czymś pomóc, prosimy o wcześniejszą informację mailem (santegidio.waw@gmail.com), żebyśmy byli w stanie jakoś się ogarnąć :)

Zapraszamy,
Wspólnota Sant’Egidio Warszawa


 

 

Wspólnota Sant’Egidio to istniejący od 1968 r. ruch świeckich angażujący się w ewangelizację i służbę ubogim w ponad 70 krajach, m.in. w Polsce.

 

Źródło: facebook.com/santegidio.warszawa