Wideo – Materiał promocyjny płyty Nieśmiertelni

W sobotę, 6 maja 2017 r. wieczorem na scenie zlokalizowanej na miasteczku studenckim AGH w Krakowie odbył się charytatywny koncert pt. „Nieśmiertelni”. Wydarzenie było poświęcone tematyce prześladowań chrześcijan, zwłaszcza dzieciom i młodzieży ofiarom wojny w syryjskim Aleppo.

„Chcemy tutaj solidaryzować się z naszymi braćmi. Ale też unikać nienawiści i modlić się zarówno za prześladowanych, jak i oprawców. To walka o nasze serca, by one były czyste” – powiedział ks. Adam Parszywka związany z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym, współorganizatorem koncertu.

Zaznaczył, że historie piosenek opisują wprost życie osób, które poniosły śmierć wyznając wiarę w Jezusa. „Jest tutaj mowa o franciszkanach z Pariacoto czy Asi Bibi, która wciąż czeka w więzieniu na wykonanie wyroku śmierci. Nie odnosimy się więc tylko do jakiś ogólnych idei, ale konkretnych przykładów poświęcenia, które poruszają i skłaniają do myślenia” – opisał.

Dla ofiar wojny w Syrii zaśpiewali m.in. Darek Malejonek z Maleo Reggae Rockers, Muniek Staszczyk, Kuba Podolski, Arkadio czy niemaGOtu. „Nasze utwory mają przypomnieć, że ludzie cierpiący na Bliskim Wschodzie są naszymi siostrami i braćmi i potrzebują naszej pomocy – zarówno modlitwy, jak i wsparcia materialnego” – powiedział Darek Malejonek.

 

W czasie koncertu sprzedawano także wydaną specjalnie płytę pod tym samym tytułem, co wydarzenie – NIEŚMIERTELNI. Znajduje się na niej 16 premierowych utworów, zainspirowanych konkretnymi faktami związanymi z losami chrześcijan prześladowanych na całym świecie m.in. w Pakistanie, Egipcie, Sudanie, Nigerii czy Peru.

W każdym opakowaniu płyty umieszczony jest krzyżyk zawierający fragment pocisku, który spadł na jedną ze szkół w Aleppo. Całkowity dochód ze sprzedaży płyty jest przeznaczony na wsparcie dzieci i młodzieży z tego syryjskiego miasta oraz ich rodzin, które ucierpiały na skutek wojny.

Koncert odbył się w ramach organizowanych od 27 lat „Savionaliów”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Ks. Abp Marek Jędraszewski. 

Info za / czytaj całość —> KAI / Archidiecezja Krakowska: Charytatywny koncert „Nieśmiertelni” na rzecz ofiar wojny w Syrii

Zobacz —> Fotorelację

Serwis —> Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego