21 marca po raz kolejny obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa (ang. World Down Syndrome Day). Tegoroczne hasło to „Mój głos. Moja społeczność”. Data obchodów 21.03. symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa.

Co roku 21 marca organizowany jest w wielu krajach (w tym również w Polsce) szereg wydarzeń i imprez mających na celu promowanie prawa osób z zespołem Downa do życia i do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Odwiedź serwis Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani” —> www.bardziejkochani.pl


20 marca francuska Fundacja Lejeune’a zorganizowała w siedzibie ONZ w Genewie międzynarodową konferencję zatytułowaną: „Świat bez osób z zespołem Downa?” poświęconą tematowi diagnostyki prenatalnej i tego, jak obraca się ona przeciwko osobom z trisomią 21. Od 2016 roku trwa akcja zbierania podpisów pod petycją Stop Discriminating Down (dostępną na stronie stopdiscriminatingdown.com, również w polskiej wersji językowej), której celem jest walka z dyskryminacją prenatalną na podstawie profilu genetycznego dziecka uzyskiwanego w wyniku badań prenatalnych.

Czytaj całość —> www.jedenznas.pl: 21 marca – Światowy Dzień Zespołu Downa

Info za: jedenznas.pl - Serwis informacyjny Fundacji "Jeden Z Nas"

Poznaj historię Mélanie Ségard i jej marzenia: