Helena Kmieć - polska świecka misjonarka w Boliwii

Uroczystości pogrzebowe Heleny Kmieć potrwają dwa dni: 18 i 19 lutego – poinformował ks. bp Jan Zając. Pochodząca z archidiecezji krakowskiej 26 letnia wolontariuszka i misjonarka została zamordowana 24 stycznia w Boliwii.

W sobotę 18 lutego o godz. 19.30 u księży salwatorianów w Trzebini – sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej – zostanie odprawiona Eucharystia, po której przy trumnie śp. Helenki trwać będzie czuwanie z udziałem salwatoriańskich wolontariuszy misyjnych z całej Polski. Modlić się będą m.in. Koronką do Bożego Miłosierdzia. Całość sobotnich uroczystości żałobnych zakończy Apel Jasnogórski.

W niedzielę 19 lutego o godz. 15 w parafii św. Barbary w Libiążu rozpocznie się Msza święta pogrzebowa, po której doczesne szczątki Heleny zostaną odprowadzone na cmentarz parafialny. Będzie jej przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, w koncelebrze bp. Jana Zająca oraz innych duchownych. Kazanie wygłosi ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Zgodnie z wolą najbliższej rodziny, zamiast wieńców i kwiatów na pogrzebie będzie można złożyć ofiarę na dzieci z Boliwii, którymi miała się opiekować Helena. Zbiórka do puszek zostanie zorganizowana przed kościołem, zarówno przed Mszą, jak i po niej. W zbiórkę zaangażowani będą członkowie Wolontariatu Misyjnego Salvator, wolontariusze ŚDM oraz schola parafialna.

Przeczytaj więcej —> ekai.pl: Pożegnanie Heleny Kmieć – wolontariuszki zamordowanej w BoliwiiWsparcie Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki / #Popiełuszko2017Akcja #Popiełuszko2017 - Sanktuarium ks. Jerzego