fot. Caritas.pl

W tygodniu poprzedzającym ogłoszony przez papieża Franciszka I Światowy Dzień Ubogich – 19 listopada 2017 r., trzech uczestników programu wychodzenia z bezdomności dla młodych „Damy radę!” Caritas Polska” udało się do Rzymu. W programie czterodniowej wizyty znalazło się intensywne zwiedzanie Wiecznego Miasta, w tym niedostępnych dla turystów Ogrodów Watykańskich, kilku rzymskich bazylik i innych znanych atrakcji turystycznych. Kulminacyjnym punktem wyjazdu było spotkanie z Papieżem.

Spotkanie z Franciszkiem w czasie audiencji na placu św. Piotra zamieniło się w chwilę głębokiego, ojcowsko-synowskiego przytulenia. Ojciec Święty poświęcił uczestnikom więcej niż kilka minut rozmowy. Obejrzał i pobłogosławił wspólnotową koszulkę „Damy radę!”. Jedną otrzymał na pamiątkę razem z czerwoną bransoletką z napisem „Caritas – codziennie z miłością”. W ten sposób każdy dołączający do programu uczestnik, z których większość nie miała troskliwych ojców, będzie otrzymywał koszulkę z ojcowskim błogosławieństwem.

Czytaj całość —> Caritas.pl: Uczestnicy programu „Damy radę!” pobłogosławieni przez Ojca Świętego!

O programie „Damy radę!”

„Damy radę!” to program wychodzenia z bezdomności i uzależnień dla bezdomnych mężczyzn w wieku 25-35 lat. Warunkiem uczestnictwa w programie jest determinacja do podjęcia terapii, wytrwaniu w abstynencji, a z czasem także chęć podjęcia pracy i starań o stabilizację życiową.

Program ma trzy etapy, trwa ok. 3 lat. Oferuje możliwość zamieszkania w mieszkaniu treningowym w trzyosobowym zespole, później także pomoc w uzyskaniu mieszkania komunalnego. Program to również wspólnota terapeutyczna, która jest równocześnie grupą wsparcia, prowadzoną przez doświadczonego terapeutę uzależnień i nadzorowana przez zespół kierowany przez psychologa. Program spotkań obejmuje naukę praktycznych umiejętności życiowych a także zajęcia dokształcające, kulturalne i rekreacyjne. Ukierunkowany jest na odkrycie i realizację własnego potencjału życiowego.

Adresowany jest również do chętnych kończących odbywanie kary pozbawienia wolności i realizowany na terenie zakładów karnych.

Program „Damy radę!” utrzymywany jest wyłącznie z darów indywidualnych ofiarodawców.

Numer konta:

CARITAS POLSKA
ul. Okopowa 55
01-043 Warszawa
Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384