Rzeź Niewiniątek - Angelo Visconti

28 grudnia, czwarty dzień w Oktawie Bożego Narodzenia to liturgiczne święto Świętych Młodzianków Męczenników. Upamiętnia ono Rzeź Niewiniątek dokonaną na rozkaz namiestnika Galilei Heroda w Betlejem.

Dwuletnim, a nawet młodszym chłopcom zamordowanym w Betlejem i okolicy na rozkaz króla Heroda św. Ireneusz, św. Cyprian, św. Augustyn i inni ojcowie Kościoła nadali tytuł męczenników. Ich kult datuje się od I wieku po narodzinach Chrystusa. W Kościele zachodnim Msza za świętych Młodzianków jest celebrowana – tak jak Msze święte Wielkiego Postu – bez radosnych śpiewów; kolor liturgiczny – czerwony.

Zobacz więcej na —> brewiarz.pl

Środowiska pro-life zachęcają w tym dniu do modlitwy w intencji życia ludzkiego, do refleksji, modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw ludzkiemu życiu. W wielu miejscach w Polsce będą sprawowane Msze św. w intencji rodziny i poszanowania ludzkiego życia. Podczas tych Eucharystii wiele osób podejmie przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych.

Krakowscy Obrońcy Życia Człowieka serdecznie zapraszają w czwartek 28 grudnia 2017 r. o godz. 15.00 do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Mszę Świętą w intencji przebłagania Miłosiernego Boga za odrzucony dar życia, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi bp. Jan Szkodoń.

Zobacz więcej —> pro-life.pl: Dzień pamięci o pomordowanych dzieciach – Święto Świętych Młodzianków Męczenników