– Świat potrzebuje Chrystusowego zmiłowania! Świat nie może żyć bez Chrystusowego Miłosierdzia! Świat powinien nieustannie wołać do Chrystusa: Kyrie eleison! – mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy świętej w Święto Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, w której uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy wiernych. 

Metropolita krakowski w swojej homilii nawiązał do sytuacji państw z I połowy XX wieku, kiedy to w Rosji, Meksyku i Hiszpanii przywódcy robili wszystko, by nikt nie mógł słyszeć o Chrystusowej Ewangelii i Bożym Miłosierdziu. – Człowiek w swych pragnieniach i oczekiwaniach miał wobec twórców tych ateistycznych systemów wystarczać jedynie sam sobie, a w tej samowystarczalności chciano widzieć szczyt wyzwolenia człowieka i przejaw najbardziej autentycznego humanizmu. Jak wiemy doskonale, ten ateistyczny humanizm pociągał za sobą ogrom nieszczęść i niezmiernego bólu i tragedii całych ludów i narodów – wyjaśniał abp Jędraszewski.

Arcybiskup zaznaczył, że właśnie w kontekście tych wydarzeń należy patrzeć na to, co miało miejsce w roku 1924 r., gdzie w robotniczej Łodzi zrodziło się powołanie Heleny Kowalskiej, przyszłej siostry Faustyny. Metropolita krakowski podkreślił rolę modlitwy wstawienniczej Siostry Faustyny za dusze konających ludzi.

Czytaj dalej —> ZŚ / Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Abp Jędraszewski: Świat nie może żyć bez Chrystusowego Miłosierdzia

Pełny tekst —> homilii abp. Marka Jędraszewskiego.

Zobacz fotorelację z uroczystości —> Święto Miłosierdzia Bożego – 23.04.2017


Według gospodarzy Sanktuarium, pomimo padającego obficie deszczu ze śniegiem na błoniach przed ołtarzem polowym przy łagiewnickiej bazylice zgromadziło się ok. 50 tys. wiernych z całego świata. Do Łagiewnik przybyli pielgrzymi z całej Polski oraz z wielu krajów świata, m.in. z Australii, Tajlandii, Libanu, Czech, Francji, Ukrainy i Białorusi. Podczas modlitwy wiernych, odmawianej po polsku, angielsku, włosku, niemiecku polecano m.in. ofiary ostatnich ataków terrorystycznych, chorych i cierpiących.

Pielgrzymi korzystają z sakramentu pokuty. W konfesjonałach posługuje łącznie ok. 150 kapłanów.

Podczas Mszy św. śpiewają połączone chóry, m.in. chór ŚDM. Obecna jest także orkiestra symfoniczna i chór sanktuarium łagiewnickiego. Kapłani odprawiają Msze św. w ornatach zaprojektowanych na Światowe Dni Młodzieży.

Tegoroczne obchody Niedzieli Miłosierdzia odbywają się pod hasłem „Idźcie i głoście Boże Miłosierdzie”.

Info za —> KAI/episkopat.pl: Abp Jędraszewski: świat potrzebuje Chrystusowego zmiłowania