Solidarni z Aleppo - kwesta i koncert w Krakowie - Lipiec 2017

Obejrzyj koncert —> VOD.TVP.PL


W dniach 2-12 lipca w Krakowie odbywa się 41. Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Towarzyszy jej akcja charytatywna na rzecz mieszkańców Aleppo – Solidarni z Aleppo, którą realizuje Caritas Polska. Na niedzielny wieczór 9 lipca 2017 r. zaplanowano także koncert pod hasłem „Co może przynieść nowy dzień”, organizowany przez TVP.

Obejrzyj materiał o akcji i zapowiedź koncertu —> TVP3 Kraków

Akcja zorganizowana została z inicjatywy Ministerstwa Kultury, organizatora trwającej w Krakowie sesji UNESCO i jest częścią prowadzonej przez Caritas Polska zbiórki na pomoc dla cierpiących w wyniku wojny mieszkańców Aleppo. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na opłacenie nauki dla dzieci z Aleppo, w którym roczne stypendium edukacyjne kosztuje ok 100 USD.

Od 6 do 9 lipca przy kościele Mariackim w godz. 10.00 – 18.00 dyżurują pracownicy i wolontariusze Caritas Krakowskiej i Caritas Polska, udzielając informacji o sytuacji mieszkańców Aleppo i kwestując na pomoc dla nich. Można też wysłać charytatywny SMS pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT)  o treści „SYRIA”.

Kwesta jest również prowadzona w Centrum Konferencyjnym ICE.

Na niedzielny wieczór zaplanowano koncert „Solidarni z Aleppo” pod hasłem „Co może przynieść nowy dzień”, organizowany przez TVP o godz. 21.00 na Bulwarze Wołyńskim w Krakowie (transmitowany na antenie TVP1 od 22.00). Wystąpią m.in. Kasia Kowalska, Sebastian Karpiel-Bułecka, Dariusz Malejonek, Halina Mlynkova, Marek Piekarczyk, Milo Kurtis, Ray Wilson. Podczas koncertu także będzie można pomóc mieszkańcom Aleppo, zarówno na miejscu, jak i wysyłając SMS.

Polacy bardzo chętnie pomagają rodzinom poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pokazuje to akcja Caritas „Rodzina Rodzinie”, w która włączyły się osoby prywatne, rodziny, wspólnoty, parafie, diecezje oraz zgromadzenia zakonne w Polsce. Dotąd udało się objąć pomocą 4134 rodziny. Na wsparcie złożyły się wpłaty od ponad 12 tysięcy osób i instytucji. Ponad tysiąc z nich pochodzi z Małopolski.

Info za —> Caritas.pl: Kraków – kwesta dla Aleppo

Zobacz też:

Caritas.pl: Solidarni z Aleppo

TVP.pl: Wyjątkowy koncert dla Aleppo