Młodzież zgromadzona 29 lipca 2017 w Tauron Arenie w Krakowie, w ramach 1. rocznicy ŚDM, będzie miała okazję zapoznać się z projektem „Nieśmiertelni”, wspierającym ofiary wojny w Aleppo, realizowanym przez Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu.

Ideę projektu przedstawią w Tauron Arenie jego pomysłodawcy: ks. Adam Parszywka SDB i Michał Król. Młodzi zapoznają się z dramatyczną sytuacją swoich rówieśników w zrujnowanym syryjskim mieście i obejrzą fragment filmu dokumentalnego na temat Aleppo.  We foyer prowadzona będzie sprzedaż płyt-cegiełek „Nieśmiertelni”, z których dochód przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży mieszkającej w tym syryjskim mieście.

Odwiedź witrynę —> Projektu NIEŚMIERTELNI

Pre-wydarzenia będą także okazją, by usłyszeć jeden z utworów płyty „Nieśmiertelni”. Jako support koncertu wystąpi zespół „NiemaGOtu” – znany z porywających tłumy utworów o charakterze religijnym. Członkami zespołu są twórcy hymnu ŚDM Kraków 2016. Wśród zaprezentowanych utworów znajdzie się m.in. najnowszy utwór zatytułowany „Biada”.

Więcej o pre-wydarzeniach Koncertu —> Zobacz szczegóły

Serwis internetowy —> Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu.


O godzinie 18:00 w rozpocznie się koncert „Młodość – projekt życia”. W przygotowanie wydarzenia zaangażowani są znani artyści z Polski i zagranicy, wśród nich m.in. Ambasadorzy ŚDM. Nad muzycznym aspektem przedsięwzięcia czuwa dyrygent i aranżer Adam Sztaba. Podczas koncertu usłyszymy takie gwiazdy jak: Arkadio, Anna Gadt, Gabi Gosior, Krzysztof Iwaneczko, Adam Krylik, Monika Kuszyńska, Anita Lipnicka, Marika, NiemaGOtu, Natalia Niemen, TGD.

Wieczór poprowadzą: Dominka Gwit, Marika, Marcin Korcz, Jasiek Mela.

W trakcie koncertu abp Marek Jędraszewski wręczy Nagrodę Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia” (czytaj więcej o nagrodzie TUTAJ), przyznawaną młodym ludziom, którzy ofiarnie i twórczo angażują się w życie Kościoła oraz środowisk lokalnych, podejmując inicjatywy służące pomocy drugiemu człowiekowi, promocji kultury i edukacji, projektom społecznym oraz ożywieniu życia religijnego we wspólnotach parafialnych i duszpasterstwach.

Szczegółowy program wydarzeń Rocznicy ŚDM —> TUTAJ

Organizatorem obchodów jest Archidiecezja Krakowska, Narodowe Centrum Kultury i TBC Project. Na wydarzenie zaprasza arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.


PROGRAM KONCERTU:

29 LIPCA 2017 (SOBOTA)

Koncert rocznicowy na TAURON Arena Kraków:

16.00 – otwarcie bram
Prewydarzenia:
16.30 – warsztaty dla młodzieży
17.05 – 17.15 – Nieśmiertelni – pomoc dla Aleppo (Salezjanie)
17.15 – 17.45 – Koncert zespołu „NiemaGotu”
17.45- 17.55 – Biblia audio – nagranie z publicznością

18.00 – ROZPOCZĘCIE KONCERTU
Podczas koncertu zostanie wręczona nagroda Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”


Dołącz do wydarzenia na Facebooku.fot. krakow2016.com