8-letnia Amelka cierpi na neuroblastomę IV stopnia, agresywny nowotwór dziecięcy. Dziewczynka przeszła kilkanaście cyklów chemioterapii, przeszczep szpiku i radioterapię. Niestety choroba wróciła. Jedyną szansą jest leczenie onkologiczne w klinice w niemieckim Greifswaldzie, ale kuracja kosztuje niemal 1,5 mln zł. Na portalu Siepomaga.pl ogłoszono zbiórkę. Do 1 grudnia trzeba zebrać jeszcze ponad 800 tys. zł.

– Jesteśmy po autoprzeszczepie. Jeśli teraz przerwiemy leczenie, rak może odebrać nam Amelkę na zawsze. W Polsce nie ma już dla nas ratunku. Aby kontynuować leczenie, musimy wyjechać za granicę. Terapia przeciwciałami anty-G2 w klinice w Greifswaldzie w Niemczech to jedyna i ostatnia szansa na to, by Amelka pokonała raka – piszą rodzice w serwisie SiePomaga.pl

Zbiórka dla Amelki prowadzona jest w serwisie Siepomaga.pl/amelia szewczyk. Można również wysyłać SMS-y o treści S6928 na numer 72365 (Koszt 2,46 zł brutto; w tym VAT).

Info za —> TVP Info: Droga kuracja jedyną szansą dla Amelki. Pomóżmy dzielnej dziewczynce oraz Siepomaga.pl: Z początkiem grudnia Amelka musi rozpocząć leczenie! Zdążymy?