24 stycznia 2018 r. przypada pierwsza rocznica śmierci śp. Heleny Kmieć.

Helena Kmieć (ur. 1991 r.) działała w duszpasterstwie akademickim w Gliwicach. Organizowała półkolonie dla dzieci na Węgrzech oraz w Rumunii. Uczestniczyła w misji w Zambii. Była stewardessą, świeżą absolwentką Politechniki Śląskiej w Gliwicach. 8 stycznia 2017 wyjechała jako wolontariuszka misyjna do Boliwii w ramach Salwatoriańskiego Wolontariatu Misyjnego, gdzie pragnęła pomagać siostrom służebniczkom dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci w Cochabamba. Zginęła w nocy z 24 na 25 stycznia 2017 w wyniku napadu na ochronkę.

„Miłość Heleny będzie towarzyszyła nam zawsze, miłości bowiem pogrzebać nie sposób” – napisali boliwijscy biskupi w liście skierowanym do Kościoła w Polsce z racji pogrzebu śp. Heleny Kmieć.

Prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie Helenę Kmieć Złotym Krzyżem Zasługi za zaangażowanie w działalność charytatywną i społeczną oraz za zaangażowanie w pomoc potrzebującym.

Wideo ---> Wolontariat Misyjny Salvator: Helenka Kmieć, Magdalena Tylek - Krzycz na cześć Pana


PLAN OBCHODÓW 1. ROCZNICY ŚMIERCI ŚP. HELENY KMIEĆ

od 16.01.2018

w kościele św. Barbary w Libiążu jest wystawiona „Księga wspomnień i refleksji” o śp. Helence Kmieć

24.01.2018

17.40 – Modlitwa przy grobie Heleny Kmieć (cmentarz komunalny w Libiążu)

18.00 –  Msza Św. pod przewodnictwem bp Jana Zająca w intencji Heleny Kmieć oraz o objawienie nam woli Bożej wobec jej osoby. Kazanie wygłosi ks. prałat dr Franciszek Ślusarczyk – rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (kościół pw. św. Barbary w Libiążu).

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Projekcja filmu nagranego telefonem komórkowym w Cochabambie przez Helenkę na dwa dni przed śmiercią.
UWAGA: zakaz rejestrowania tego filmu przez media (zastrzeżenie Rodziny, Anity Szufald i sióstr z Boliwii)

*

WARSZAWA -> Misja: NIEBO – Wspomnienie śp. Heleny Kmieć w 1. rocznicę śmierci

W trakcie spotkania zainaugurowany zostanie Program Stypendialny Fundacji im. Heleny Kmieć dla dzieci z Boliwii, Zambii i Filipin. Fundacja została założona przy współpracy Polskiej Prowincji Salwatorianów, rodziny oraz ludzi dobrej woli które pragną kontynuować jej dzieło.

 

28.01.2018

16.30 – Koncert kolęd poświęcony pamięci Helenki Kmieć (aula św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach)

 

6 luty 2018

10.30 – Msza Św. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego (kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu)
11.30 – koncert poezji śpiewanej w wykonaniu: Agata Bernadt – śpiew, interpretacja wiersza Joachim Mencel – Rhodes – piano, lira korbowa Tomasz Grzybowski – gitary.
12.00 – Poświęcenie tablicy pamięci Heleny Kmieć w budynku Szkoły KSW (Libiąż, ul. Heleny Kmieć 2)

ks. Sebastian Kozyra

Info na podstawie —> Archidiecezja Krakowska: Pierwsza rocznica śmierci śp. Helenki Kmieć / Wolontariat Misyjny Salvator