11 listopada 2017 r., w ramach Polskiego Festiwalu Filmów Chrześcijańskich Arka, w kinie Mikro przy ul. Lea 5 w Krakowie odbędzie się pokaz filmu „Oblicze Miłosierdzia”. Jest to opowieść o tym, jak aktualne jest orędzie Miłosierdzia przekazane przez Jezusa św. Siostrze Faustynie, jak żyją nim współcześni ludzie, jak potężnie przemienia ludzkie historie, jak bardzo inspiruje do przebaczania i wychodzenia z pomocą ku drugiemu człowiekowi.

Poznajemy w nim sportowca, który, odkrywając miłość Boga, zostawił karierę, by pomagać bezdomnym; poznajemy też młodą mamę, która przebaczyła mordercy swojego męża; poznajemy księdza, który kiedyś pracował dla mafii, ale uratowało go Boże Miłosierdzie.

Film pod tytułem „The Face of Mercy” („Oblicze Miłosierdzia”) został zrealizowany w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia przez Rycerzy Kolumba oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

W ramach projekcji filmu w kinie Mikro planowane jest spotkanie z widzami, w którym Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia reprezentować będzie s. Emanuela Gemza z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Projekcje filmu odbędą się jeszcze w listopadzie: w Lublinie, Rzeszowie, Nowym Sączu, Katowicach, Siedlcach, Białymstoku i na początku grudnia w Warszawie.

Serwis internetowy —> FESTIWALU


Info za —> Faustyna.pl: „Oblicze Miłosierdzia” na Festiwalu Filmów Chrześcijańskich