Fot. Krzysztof Stępkowski - Ordynariat Polowy WP

– Uczyńmy wszystko, aby słowa i czyny stanowiły jedno. Pokornie prośmy Boga o ducha zgody i współpracę we wszystkich wymiarach życia społecznego i narodowego – zachęcał w katedrze polowej biskup polowy Józef Guzdek. Ordynariusz wojskowy przewodniczył Mszy św. w intencji Ojczyzny w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Eucharystii uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda z małżonką. W rocznicę zwycięstwa nad Armią Czerwoną w 1920 r. nazywanego Cudem nad Wisłą, obchodzone jest Święto Wojska Polskiego.

Msza św. została odprawiona z ceremoniałem wojskowym. Rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru Wojska Polskiego i odegrania Mazura Dąbrowskiego.

W homilii bp Guzdek przypomniał, że wezwanie do miłości Boga i bliźniego jest zasadniczym przesłaniem zawartym w Biblii. – Jest w niej wiele zachęt do budowania wspólnoty na fundamencie prawdy, wzajemnego przebaczenia i pokoju. Trzeba jednak pamiętać, że do istoty chrześcijaństwa należy duchowe zmaganie o świętość oraz przemianę świata – powiedział.

Czytaj całość —> Ordynariat Polowy Wojska Polskiego: Bp Guzdek: prośmy Boga o ducha zgody i współpracę we wszystkich wymiarach życia społecznego i narodowego

fot. Krzysztof Stępkowski

Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_