Msza Święta w intencji prześladowanych chrześcijan w Krakowie - 15 listopada 2017

W środę, 15 listopada, w kościele pw. św. Józefa przy ul. Poselskiej w Krakowie odprawiona została Msza św. w intencji prześladowanych chrześcijan. Mszy przewodniczył ks. dr Andrzej Paś z warszawskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

– Bóg cały czas patrzy na umęczoną ziemię pierwszych chrześcijan – mówił w homilii ks. Paś. Podkreślił, że krew Męczenników woła o sprawiedliwość, a ich życie jest niezwykłym świadectwem wiary. – Ci ludzie dali się prowadzić Bogu. Są dowodem na to, że człowiek może być szczęśliwy nie dlatego, że coś posiada, ale dlatego, że żyje dla Boga – mówił.

Kapłan przypomniał, że w wielu krajach wolność religijna istnieje tylko na papierze. Tak jest chociażby w Pakistanie i Arabii Saudyjskiej. – Pewien młody chrześcijanin umieścił wpis na jednym z portali internetowych, w którym przyznał się do czytania Pisma Świętego. Z tego powodu chłopak został aresztowany! W XXI wieku, gdy ludzie hejtują w Internecie, piszą obraźliwe i kłamliwe rzeczy, nie można napisać, że ktoś czyta Biblię – mówił ks. Paś.

Na koniec kapłan wezwał zebranych do tego, aby mówili o tym, co dzieje się wszędzie tam, gdzie prześladowani są wyznawcy Chrystusa: – Potrzeba ludzi, którzy będą głosem tych, o których świat zapomniał.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza wszystkich na Msze św. za prześladowanych chrześcijan, które są celebrowane co miesiąc w Krakowie, Poznaniu i Kaliszu.

Info i foto za —> pkwp.org: Kraków: Msza Święta w intencji prześladowanych chrześcijan

Opr. Karolina Krawczyk