Zakończył się pierwszy etap 11. edycji akcji Rodacy-Bohaterom, którą w Krakowie i Małopolsce koordynowali studenci Akademii Ignatianum. Zebrana podczas niej żywność i artykuły chemii gospodarstwa domowego trafiają już w postaci paczek do Polaków na Kresach.

W ramach podziękowania dla darczyńców, przyjaciół akcji oraz osób zaangażowanych i popierających działania na rzecz Polaków mieszkających na Kresach w poniedziałek, 22 stycznia 2018 roku w Krakowie odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Magdaleny Steczkowskiej.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. jezuitów w Krakowie (ul. Kopernika 26), a podczas jego trwania będzie jeszcze okazja, by, tym razem już finansowo, wesprzeć tę szlachetną inicjatywę.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i odzewowi ludzi dobrej woli, dotychczas przygotowano ponad 350 jednakowych paczek. Część z nich na początku stycznia 2018 r. wyjechała na Ukrainę na Wołyń. Kolejne trafią na początku lutego na Litwę.

Zobacz więcej —> franciszkańska3.pl: 350 „paczek pamięci”

Akcję Rodacy-Bohaterom można wspomóc do końca maja 2018 także darowizną na konto Stowarzyszenia Odra-Niemen: 41 1440 1185 0000 0000 1283 9308. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na transport przygotowanych paczek na Kresy, wsparcie kombatantów i polskich środowisk w zakresie pomocy medycznej i sanatoryjnej oraz renowację miejsc pamięci.

Wszystko o akcji —> Rodacy Bohaterom