fot. milosierdzie.pl

fot. milosierdzie.pl

W niedzielę 28 stycznia 2018 r. w auli św. Jana Pawła II przy Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się KONCERT KOLĘDOWY, dedykowany Helenie Kmieć, zamordowanej przed rokiem w Boliwii. W programie znajdą się kolędy i muzyka: Haendela, Mozarta, Griega, w wykonaniu chóru Musica ex anima oraz orkiestry Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Wydarzenie —> na Facebooku

Wystąpią:

Teresa Kmieć – sopran
Natalia Czuhaj – sopran
Maria Złotek – sopran
Krzysztof Michalski – tenor
Tomasz Chorzalski – organy

Chór MUSICA EX ANIMA
Orkiestra Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie

Krzysztof Michałek – dyrygent

w programie:

G. Haendel – Haec est Regina virginum HWV 235
W.A. Mozart – Exsultate, jubilate KV 165
W. A. Mozart – Kirchensonate C – dur KV 278
E. Grieg – Suita z czasów Holberga (cz. I i IV)
oraz
najpiękniejsze polskie kolędy

28 I 2018 (niedziela) godz. 16.30
Aula św. Jana Pawła II przy Bazylice Bożego Miłosierdzia
ul. Siostry Faustyny 3

Wstęp wolny.

Info za —> Milosierdzie.pl: Kolędowanie z „muzyczną Helenką” oraz Koncert dedykowany Helenie Kmieć polskiej misjonarce zamordowanej przed rokiem w Boliwii

Helena Kmieć (ur. 1991 r.) działała w duszpasterstwie akademickim w Gliwicach. Organizowała półkolonie dla dzieci na Węgrzech oraz w Rumunii. Uczestniczyła w misji w Zambii. Była stewardessą, świeżą absolwentką Politechniki Śląskiej w Gliwicach. 8 stycznia 2017 wyjechała jako wolontariuszka misyjna do Boliwii w ramach Salwatoriańskiego Wolontariatu Misyjnego, gdzie pragnęła pomagać siostrom służebniczkom dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci w Cochabamba. Zginęła w nocy z 24 na 25 stycznia 2017 w wyniku napadu na ochronkę.