fot. Archidiecezja Krakowska

Wszyscy Święci balują w niebie… i w Poroninie, gdzie znów świętość wygrywa z Halloween. W niedzielę, 22 października 2017 r. już po raz czwarty odbył się w Poroninie Korowód Świętych.

W radosnym wydarzeniu, które wpisało się już w kalendarium mieszkańców Poronina, wzięło udział ponad 218 dzieci, które – z pomocą rodziców – przebrało się za swojego ulubionego świętego. Listę obecności otwierał św. Józef, a kończył św. Jan Paweł II. Rok fatimski sprawił, że w korowodzie nie zabrakło dzieci z Fatimy: Łucji, Hiacynty i Franciszka. Tym razem, przebrani za świętych byli także dorośli, którzy w barwnym orszaku nieśli relikwiarze, jakie znajdują się w miejscowej parafii.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Korowód Świętych w Poroninie angażuje całe rodziny w przygotowanie strojów i atrybutów świętych. Ogromnym powodem do zadowolenia jest to, że dzięki dzieciom, wszyscy przypomnieli sobie świętych patronów, o których na co dzień pamięta się niewiele. Stroje każdego z uczestników orszaku były piękne, dlatego też praca jury nie należała do łatwych. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone – w tym kilkanaście wyróżnionych za piękny kostium.

Ks. Arkadiusz Zych

Info i foto  za —> Archidiecezja Krakowska: Święci balują w Poroninie – IV Korowód Świętych