W pierwszy weekend września każdy klient Biedronki może przyłączyć się do nowej odsłony akcji „Gang Świeżaków 2” zatytułowanej „Codziennie możemy zrobić coś dobrego”. Cały przychód ze sprzedaży Świeżaków w tym okresie zostanie przekazany na rzecz Caritas Polska, która przeznaczy zebrane środki na przeciwdziałanie marnowaniu żywności.

Przekazanie przychodu ze sprzedaży Świeżaków z trzech pierwszych dni września jest kolejnym ważnym elementem wieloletniej współpracy Biedronki z Caritas. Sieć realizuje wspólne akcje z Caritas diecezjalnymi od 2006 r. Z okazji Dnia Dziecka – co roku – Jeronimo Martins Polska S.A. z Caritas lokalnymi organizuje, z myślą o najmłodszych podopiecznych, Ogólnopolskie Festyny Rodzinne „Bądźmy razem”, przekazując najbardziej potrzebującym tysiące paczek i upominków. Paczki przygotowywane są też dla dzieci objętych opieką Caritas z okazji Mikołajek, a także małych pacjentów warszawskich szpitali w Światowy Dzień Chorego. Od początku współpracy z Caritas w Polsce Jeronimo Martins Polska S.A.  przekazało ponad 1,3 mln paczek.

Sieć uczestniczy również w zbiórkach żywności organizowanych przez diecezjalne Caritas pod hasłem „Tak, pomagam”. Biedronka jest też partnerem Caritas w programie „Spiżarnia Caritas”. W jego ramach przekazuje niesprzedaną, nadającą się do spożycia żywność, bezpośrednio z centrów dystrybucyjnych i wybranych sklepów, do punktów wydawania żywności „Spiżarnia Caritas”, które dostarczają ją najbardziej potrzebującym.

Info za —> Caritas Polska: Kolejna wspólna akcja Caritas Polska z Biedronką – „Codziennie możemy zrobić coś dobrego”

Wideo —> Sklepy Biedronka: Biedronka. Codziennie możemy zrobić coś dobrego