Podczas Gali Mistrzów Sportu wieńczącej 83. Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski ogłoszono także zwycięzcę w kategorii fundacji, która szczególnie przyczyniła się do rozwoju sportu. „Serce dla Sportu” za rok 2017 otrzymała fundacja „Ludzki Gest” Jakuba Błaszczykowskiego.

Dzięki działaniom Piłkarza udało się m.in. uratować telefon zaufania dla dzieci – fundacja „Ludzki Gest” zebrała środki, które pozwoliły, by linia pomocy dla najmłodszych została utrzymana. Co więcej, od nowego roku można z niego korzystać aż do 2 w nocy.

– Kto wie, gdyby taki telefon funkcjonował wcześniej, może sam bym z niego skorzystał. Najfajniejsze jest to, że można tam zadzwonić i anonimowo powiedzieć o swoim problemie, a rozmowa w trudnym momencie jest wyjątkowo ważna – stwierdził Jakub Błaszczykowski na antenie „Faktów” TVN.

Info za —> plebiscyt.przegladsportowy.pl: Serce dla Sportu dla fundacji Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego

Głównym celem Fundacji jest kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży, poprzez wspieranie ich rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem kultury fizycznej. Fundacja – organizując turnieje sportowe, koncerty charytatywne, itp., zbierając w ten sposób fundusze na leczenie, rehabilitację, pomoc socjalną i rozwój talentów młodych ludzi.

Grono przyjaciół Fundacji, którzy bezinteresownie wspomagają ją w tych działaniach powiększa się z każdym miesiącem. Na imprezach organizowanych przez Fundacje koncertowali, m.in. Kamil Bednarek, Zbigniew Wodecki, O.S.T.R, Kabaret Paranienormalni.

Czytaj więcej —> o Fundacji