fot. Faustyna.pl

Każdego roku w szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Prądnickiej 80 obchodzony jest „Dzień św. Siostry Faustyny. W zachowanej kaplicy Serca Jezusowego, która jest niemym świadkiem obecności, modlitwy i cierpienia Apostołki Bożego Miłosierdzia oraz nadzwyczajnych wydarzeń w jej życiu, 18 września o 15:20 sprawowana była Msza Święta, a poprzedziła ją modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez siostry w klasztoru w Krakowie-Łagiewnikach.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Dzień św. Siostry Faustyny organizuje Dyrekcja Szpitala im. Jana Pawła II i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, a uczestniczy w nim nie tylko służba medyczna i pacjenci szpitala, ale także czciciele Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny.

W tym szpitalu w latach 1936-1938 Apostołka Bożego Miłosierdzia spędziła ponad 8 miesięcy, a 17 września 1938 roku ostatecznie opuściła szpital, by w klasztorze odejść do domu Ojca Niebieskiego.

Jak informuje tablica przy szpitalnej kaplicy, Faustyna chorowała na gruźlicę płuc i przewodu pokarmowego. Dwukrotnie przebywała w Zakładach Sanitarnych (dawna nazwa placówki): od 9 grudnia 1936 r. do 27 marca 1937 r. oraz od 20 kwietnia do 17 września 1938 r. Leczył ją dr Adam Silberg, a pielęgniarkami były siostry sercanki.

„Dziś 9 grudnia wyjeżdżam na kurację na Prądnik, zaraz poza Kraków, mam tam pozostać 3 miesiące. (…). Przyjęłam tę łaskę kuracji, ale jestem zupełnie zdana na łaskę Bożą, niechaj Bóg zrobi ze mną, co Mu się podoba…” – pisała w „Dzienniczku” s. Faustyna Kowalska. Martwiła się, że tyle czasu będzie poza zgromadzeniem. Usłyszała jednak uspokajający głos Pana Jezusa, który mówił, że bierze ją na osobność, by kształtować jej serce.

Pobyt w lecznicy trwał w sumie ponad 8 miesięcy. Święta doznawała wtedy objawień, pisała „Dzienniczek”, podkreślając w nim (na prośbę spowiednika) słowa Jezusa. Gdyby nie pobyt w szpitalu, z pewnością trudno by jej było znaleźć czas, by wykonać taką redakcyjną pracę.

Strona internetowa —> Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II

Za —> Faustyna.pl: Dzień św. Faustyny w szpitalu na Prądniku | Niedziela.pl (2013): Faustyna w szpitalu