Film „Dwie Korony” dobrze obrazuje życie o. Maksymiliana Kolbe, od jego narodzin aż po męczeńską śmierć – tak zbliżającą się premierę filmową o polskim świętym recenzuje dla Telewizji w Polsce.pl o. Ryszard Koczwara OFMConv. W rozmowie z Dorotą Łosiewicz wyemitowanej w dniu 22 października 2017 r. franciszkanin zapewnia, że młodzi ludzie mogą z tej produkcji wynieść, że chcieć, to móc, zwłaszcza, jeśli poprosimy o pomoc Boga.

Film trafi do polskich kin 13 października 2017 r.

Za —> Telewizja wPolsce.pl: Ojciec Koczwara: Film „Dwie Korony” dobrze obrazuje życie o. Kolbe


 

Film „Dwie korony” ukazuje nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech.

W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni.

W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie…

Oficjalna strona internetowa filmu —> www.kolbe.org.pl