Brygida Grysiak, dziennikarka TVN24 została tegoroczną laureatką Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. Biskupa Jana Chrapka. Nagrodę – statuetkę autorstwa Gustawa Zemły i 10 tys. zł – odebrała podczas gali w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Brygida Grysiak została nagrodzona za profesjonalizm i obiektywizm dziennikarski, trudny do zachowania w mediach komercyjnych i za odważne świadectwo chrześcijańskie w mediach, w twórczości pisarskiej i w przestrzeni społecznej.

„Każdego dnia spotykam ludzi lepszych ode mnie a moje szczęście polega na tym, że mogę o nich opowiedzieć – mówiła laureatka odbierając nagrodę. Dodała, że „biskup Chrapek uczył jak żyć i się spierać bez nienawiści”.

Laureatka tegorocznej nagrody jest reporterką TVN 24, autorką wielu materiałów m.in. o tematyce religijnej a także wywiadu-rzeki z sekretarzem Jana Pawła II ks. Mieczysławem Mokrzyckim pt. „Najbardziej lubił wtorki”. Przeprowadziła też m.in. telewizyjny wywiad z jałmużnikiem papieskim abp Konradem Krajewskim.

Czytaj dalej —> KAI/Niedziela.pl: Brygida Grysiak lauretką Dziennikarskiej Nagrody „Ślad” im. bp. Jana Chrapka


Kapituła obradująca 25 maja pod przewodnictwem Ewy K. Czaczkowskiej w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie nominowała do Nagrody następujące osoby:

Brygida Grysiak – za profesjonalizm i obiektywizm dziennikarski trudny do zachowania w mediach komercyjnych i za odważne świadectwo chrześcijańskie w mediach, w twórczości pisarskiej i w przestrzeni społecznej

Milena Kindziuk – za bogaty dorobek publicystyczny, popularyzowanie wielkich postaci Kościoła katolickiego w Polsce i znakomitą intuicję dziennikarską, pozwalająca reagować na istotne wydarzenia i zjawiska  religijne i społeczne

Anna Sosnowska – za stworzenie w krótkim czasie „Aletei”, jednego z najlepszych i najpopularniejszych portali katolickich i za udaną próbę znalezienia w publicystyce religijnej języka, który o sprawach wiary mówi mądrze i treściwie, a jednocześnie atrakcyjnie

„Ślad” jest nagrodą dziennikarzy dla dziennikarzy oraz innych ludzi mediów. Ma upamiętniać postawę zmarłego przedwcześnie Biskupa Jana Chrapka, którego dewizą były słowa: „Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Cię!”

Laureatami dotychczasowych piętnastu edycji Nagrody „Ślad” byli kolejno: Ewa K. Czaczkowska, Grzegorz Polak, Stefan Wilkanowicz, ks. Jerzy Szymik, Marek Zając, Szymon Hołownia, ks. Marek Gancarczyk, ks. Kazimierz Sowa, Anna Gruszecka, Tomasz Królak, Jacek Moskwa, Krzysztof Ziemiec, ks. Jan Kaczkowski i Piotr Żyłka, Tomasz Rożek, Alina Petrowa-Wasilewicz.

Patronat honorowy nad Nagrodą sprawuje metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Info za —> www.archwawa.pl/BP KEP: Dziennikarska Nagroda „Ślad” zostanie wręczona 2 czerwca