19 stycznia 2018 r. na TAURON Arena Kraków odbędzie się koncert Betlejem w Krakowie, podczas którego znani polscy artyści wykonają najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe świata. Patronat nad koncertem objął abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

Koncert odbędzie się 19 stycznia (piątek) o godz. 19.00 w TAURON Arena Kraków.

Wydarzenie —> na Facebooku

Spotkanie rozpocznie koncert najpiękniejszych kolęd i pieśni bożonarodzeniowych świata w wykonaniu gwiazd, m.in. Natalii Kukulskiej, Mietka Szcześniaka, Kasi Moś, Igora Herbuta, Adama Krylika. Po koncercie uczestnicy będą mieli okazję złożyć sobie życzenia oraz połamać się opłatkiem, który otrzymają wraz z programem wydarzenia. Spotkanie zakończy wspólny śpiew polskich pieśni bożonarodzeniowych oraz uwielbienie.

Jak podkreślają organizatorzy, trasa koncertowa Betlejem w Polsce to coś więcej, niż tylko widowisko do wysłuchania i obejrzenia. To koncert do przeżycia, rodzaj przeciwwagi dla komercjalizacji świąt, powrót do kulturowych korzeni i okazja do odbudowania polskiej tradycji kolędowania. – Koncert Betlejem w Krakowie, to opowieść o Zbawicielu, o okolicznościach i celu Jego przyjścia na ziemię – pisze Mateusz Mate O. Otręba, Dyrektor Artystyczny Betlejem w Polsce 2017/2018 – Niech ten koncert będzie życiodajną inspiracją dla wszystkich tych, którzy potrzebują się zatrzymać i być może po raz pierwszy lub kolejny wsłuchać w sens tej przepełnionej nadzieją opowieści – zachęca.

Trasie koncertowej Betlejem w Polsce 2017/2018 towarzyszą także dwie akcje społeczne. Pierwszą z nich jest akcja „Głodnych nakarmić”, której celem jest zebranie środków finansowych na pomoc dla osób niedożywionych. Druga akcja społeczna „Ambasador Miłosierdzia” służy zaangażowaniu jak największej liczby osób do udzielania bezpośredniej pomocy potrzebującym. Podczas koncertu dystrybuowane będą specjalne torby, które należy zaopatrzyć w artykuły żywnościowe i przekazać w ciągu 14 dni do dowolnej parafii w Archidiecezji Krakowskiej. Każdy, kto dostarczy artykuły, otrzyma tytuł Ambasadora Miłosierdzia.

Bilety można zakupić poprzez stronę www.betlejemwpolsce.pl oraz w punktach stacjonarnych: Księgarni Archidiecezjalnej (ul. Straszewskiego 2, czynna pon.-pt. 9.00‒17.00, sob. 10.00‒14.00), Księgarni św. Stanisława BM (ul. Wiślna 12a, czynna pon.-pt. 10.00‒18.00, sob. 9.00‒14.00), Sekretariacie Kurii Metropolitalnej (ul. Franciszkańska 3 w godz. 9.00-15.00) oraz w restauracji Camino Kraków (ul. Stolarska 3 w godz. 12.00-22.00).

Info za —> Archidiecezja Krakowska: Betlejem w Krakowie