Chrystusa, którego kontemplowaliśmy w tajemnicy Bożego Narodzenia, teraz mamy naśladować w życiu codziennym – mówił Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański w niedzielę 14 stycznia 2018 r. Papież zauważył, że w dzisiejszej Ewangelii podobnie jak przed tygodniem pojawia się temat Objawienia. Tym razem to Jan Chrzciciel ukazuje Chrystusa swym uczniom jako Tego, który jest Barankiem Bożym. Zarazem też wskazuje, jak Go naśladować. Dzisiejsza Ewangelia wprowadza nas zatem w okres zwykły w roku liturgicznym, w okres, który służy ożywieniu i sprawdzeniu naszej wiary w zwyczajnym życiu – mówił Papież.

Czytaj więcej —> Radio Watykańskie: Anioł Pański: droga wiary rozpoczyna się od spotkania z Jezusem

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Franciszek przypomniał o przypadającym dziś Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy. Poinformował, że ze względów duszpasterskich będzie on odtąd obchodzony w drugą niedzielę września. A zatem w przyszłym roku przypadnie on 8 września.

Na zakończenie Franciszek przypomniał, że jutro wyrusza w swą kolejną podróż apostolską, tym razem do Chile i Peru. Poprosił w związku z tym wiernych, by towarzyszyli mu w tej podróży swą modlitwą.

Czytaj więcej —> Radio Watykańskie: Papież wzywa do otwarcia na obcych i prosi o modlitwę za swą podróż

Wideo —> Radio Maryja/Telewizja TRWAM: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem 14.01.2018