W dniu 7 października 2017 r. odbędzie się ogólnopolska inicjatywa modlitewna „Różaniec do granic”. Decyzją Metropolity krakowskiego w modlitwę włączą się również wierni archidiecezji krakowskiej.


WAŻNE – uwagi dla pielgrzymów, dzieci, modlitwa w parafiach: —> Propozycje duszpasterskie inicjatywy „RÓŻANIEC DO GRANIC”


– Zapraszamy wiernych archidiecezji do wspólnej modlitwy różańcowej 7 października br. wzdłuż polskiej granicy oraz w parafiach i rodzinach! – czytamy w serwisie internetowym Archidiecezji Krakowskiej.

Zobacz —> Mapę Miejsc Modlitwy

W czasie Dni Katechetycznych Ksiądz Arcybiskup zachęcił również duszpasterzy i katechetów do zaangażowania się w przygotowanie i przeżywanie tej wspólnej modlitwy.

Na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl znajduje się wykaz „kościołów stacyjnych”, w których rozpocznie się „Różaniec do Granic”. Tam również można zgłosić swoje uczestnictwo w tym pięknym wydarzeniu wiary.

– Gorąco prosimy osoby i grupy, które planują swój udział, aby zgłaszały się na stronie internetowej. Osobno zgłaszają się animatorzy, którzy są gotowi prowadzić małe grupy modlitewne.

Poniżej – do pobrania –  najważniejsze informacje:

 

Różaniec do Granic będzie transmitowany w Radiu Maryja, co umożliwi połączenie się we wspólnej modlitwie wszystkim uczestnikom akcji – w tym samym czasie będą mogli odmówić, tę samą część różańca, w każdym punkcie modlitewnym umiejscowionym na granicy.


Zobacz też —> Komunikat Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski ws. inicjatywy „Różaniec do granic”

Info za —> Archidiecezja Krakowska: RÓŻANIEC DO GRANIC w Archidiecezji Krakowskiej | rozaniecdogranic.pl


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_