4. Bieg Miłosierdzia

Czwarty Bieg Miłosierdzia odbędzie w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia. Organizatorami są tradycyjnie częstochowska Dolina Miłosierdzia (Księża Pallotyni) oraz Fundacja Ufam Tobie. Impreza organizowana od 2014 r. wpisuje się w przeżywany w tym dniu doroczny odpust parafialny w częstochowskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Pozyskane w tym roku środki posłużą jako wsparcie finansowa osób starszych, w tym do realizacji recept dla seniorów. Podobnie, jak poprzednie edycje, tak i tym razem, Bieg Miłosierdzia nie ma w założeniach charakteru zawodów, a jest formą happeningu, połączonego z akcją charytatywną. Oznacza to, że trasę można także przespacerować.

Ogólny plan wydarzenia:

– 15:00 – koronka do Miłosierdzia Bożego
– 15:30 – Odpustowa Msza św.
– 17:00 – IV Bieg Miłosierdzia
– po biegu – wręczenie medali i poczęstunek

Plan biegu:

Bieg Miłosierdzia na —> FACEBOOKU

Pierwszy Bieg Miłosierdzia odbył się w 2014 r., w dniu kanonizacji św. Jana Pawła II. Zebrane wówczas fundusze pozwoliły na otwarcie kuchni dla bezdomnych. W trakcie drugiego Biegu udało się zebrać środki na uruchomienie łaźni. Po zeszłorocznym Biegu wykupiono prawie 2,5 tys. szkolnych obiadów dla dzieci z ubogich rodzin.

Przed 4 laty trasę pięciu kilometrów pokonało ponad 400 osób. Rok później na starcie odliczyło się 1000 uczestników. W 3. Biegu było już ponad 1400 osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większego zainteresowania.

Czytaj całość —> ekai.pl: Czwarty Bieg Miłosierdzia

Serwis Doliny Miłosierdzia —> www,dolina-milosierdzia.pl