fot. http://krakowskienoce.pl

Najpiękniejsze świątynie Krakowa i okolic oraz zabytki i klasztorne skarbce, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających będzie można zobaczyć podczas 10. edycji Nocy Cracovia Sacra, która odbędzie się w dniach 14 – 15 sierpnia. Krakowianie i turyści będą mogli poznawać fenomen życia duchowego Krakowa, zwiedzać zabytkowe kościoły, obejrzeć wiele wystaw i wysłuchać koncertów.

Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia są „Skarby krakowskich klasztorów”. W programie przewidziano zwiedzanie najpiękniejszych świątyń Krakowa i okolic, odkrywanie kościelnych zabytków oraz dzieł sztuki także tych, które na co dzień nie są prezentowane zwiedzającym.

Inauguracja tegorocznej edycji odbędzie się w poniedziałek 14 sierpnia o godz. 19.45 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Tam zaplanowano też koncert inauguracyjny pt. „Jeszcze polska muzyka” w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej i Górecki Chamber Choir.

Zobacz —> Program – Noc Cracovia Sacra 2017

Jednym z wydarzeń towarzyszących Nocy Cracovia Sacra jest projekt „Cudowna moc bukietów” organizowany przez Instytut Dziedzictwa, który zaprasza 15 sierpnia do udziału w konkursie na najpiękniejsze bukiety zielne, przygotowywane na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Więcej informacji można znaleźć na stronie instytutdziedzictwa.pl.

Organizatorem Nocy Cracovia Sacra jest Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa we współpracy z krakowskimi klasztorami i kościołami. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na niektóre obowiązują nieodpłatne wejściówki, dostępne w Centrum Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11.

Czytaj całość —> KAI/Archidiecezja Krakowska: Wkrótce Noc Cracovia Sacra – „Skarby krakowskich klasztorów” | ZAPROSZENIE


W ramach wydarzeń związanych z „Cracovia sacra” w tym roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach będzie można zobaczyć rękopisy listów św. Siostry Faustyny, które jeszcze nigdy nie były prezentowane.

Więcej —> Wystawa „Listy św. Siostry Faustyny” w Łagiewnikach w ramach „Cracovia sacra”- 14 sierpnia 2017


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_