Niesamowita atmosfera ŚDM wróciła do Krakowa w sobotę 29 lipca 2017 r. Podczas koncertu „Młodość – projekt życia” z okazji 1. Rocznicy ŚDM, w TAURON Arena zgromadziło się około 10 tys. młodych ludzi, by ponownie przeżyć niezwykłe chwile radości.  Wieczór poprowadzili: Dominka Gwit, Marika, Marcin Korcz, Jasiek Mela. W trakcie koncertu abp Marek Jędraszewski wręczył Nagrodę Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”.

– Widzimy się ponownie nie tylko po to, żeby wspominać tamte dni, ale przede wszystkim, by zobaczyć, co wydarzyło się przez miniony rok – mówił na rozpoczęcie koncertu Marcin Korcz, jeden z prowadzących sobotnie spotkanie. Podczas koncertu, przy udziale chóru i orkiestry ŚDM, wykonano znane utwory, które wprowadziły uczestników w klimat ŚDM, m.in. „Indecsribable”, „How great is our God” , „Mighty to save” czy „Błogosław duszo moja Pana”. Utwory wykonywali artyści znani z zeszłorocznego, sobotniego koncertu uwielbieniowego „Credo in Misericordiam Dei” jak Krzysztof Iwaneczko, Adam Krylik, Anna Gadt czy zespół TGD. Do artystów dołączyli także Anita Lipnicka, Arkadio, Marika czy Monika Kuszyńska, którzy poruszyli publiczność swoimi utworami.

Czytaj całość —> Krakow2016.com: ŚDM wróciły do Krakowa!

Koncert był okazją nie tylko do wspólnych wspomnień, doświadczenia niezwykłej atmosfery, ale także podsumowania i dostrzeżenia działalności młodzieży podejmowanej przez ostatni rok. W czasie koncertu została wręczona statuetka nagrody Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”. -> Laureaci nagrody „Młodość – projekt życia”

-> Transmisja on-line Koncertu

1. Rocznica ŚDM / KONCERT ROCZNICOWY


Już od godziny 16:00 w Tauron Arena Kraków rozpoczną się pre-wydarzenia, w czasie których uczestnicy koncertu wezmą udział m.in. w nagraniu do superprodukcji „Biblia Audio”. We foyer prowadzona będzie sprzedaż płyt-cegiełek „Nieśmiertelni”, z których dochód przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży mieszkającej w Aleppo. Będę prowadzone także warsztaty rozwojowe dla młodzieży. Jako support koncertu wystąpi zespół „NiemaGOtu” —> Zobacz szczegóły

O godzinie 18:00 w rozpocznie się koncert „Młodość – projekt życia”. W przygotowanie wydarzenia zaangażowani są znani artyści z Polski i zagranicy, wśród nich m.in. Ambasadorzy ŚDM. Nad muzycznym aspektem przedsięwzięcia czuwa dyrygent i aranżer Adam Sztaba. Podczas koncertu usłyszymy takie gwiazdy jak: Arkadio, Anna Gadt, Gabi Gosior, Krzysztof Iwaneczko, Adam Krylik, Monika Kuszyńska, Anita Lipnicka, Marika, NiemaGOtu, Natalia Niemen, TGD.

Wieczór poprowadzą: Dominka Gwit, Marika, Marcin Korcz, Jasiek Mela.

W trakcie koncertu abp Marek Jędraszewski wręczy Nagrodę Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia” (czytaj więcej o nagrodzie TUTAJ), przyznawaną młodym ludziom, którzy ofiarnie i twórczo angażują się w życie Kościoła oraz środowisk lokalnych, podejmując inicjatywy służące pomocy drugiemu człowiekowi, promocji kultury i edukacji, projektom społecznym oraz ożywieniu życia religijnego we wspólnotach parafialnych i duszpasterstwach.

Szczegółowy program wydarzeń Rocznicy ŚDM —> TUTAJ

Organizatorem obchodów jest Archidiecezja Krakowska, Narodowe Centrum Kultury i TBC Project. Na wydarzenie zaprasza arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.


PROGRAM KONCERTU:

29 LIPCA 2017 (SOBOTA)

Koncert rocznicowy na TAURON Arena Kraków:

16.00 – otwarcie bram
Prewydarzenia:
16.30 – warsztaty dla młodzieży
17.05 – 17.15 – Nieśmiertelni – pomoc dla Aleppo (Salezjanie)
17.15 – 17.45 – Koncert zespołu „NiemaGotu”
17.45- 17.55 – Biblia audio – nagranie z publicznością

18.00 – ROZPOCZĘCIE KONCERTU
Podczas koncertu zostanie wręczona nagroda Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”

 


Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

– Zobacz Regulamin Nagrody Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”
– Zobacz Regulamin Koncertu „Młodość – projekt życia”fot. krakow2016.com