Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Radości, miłości, ciepła rodzinnego – życzy w języku migowym abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski po raz pierwszy złożył życzenia Głuchym i Słabosłyszącym w języku migowym.

Oprócz metropolity poznańskiego w filmie występują m.in. uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących w Poznaniu, przedstawiciele Polskiego Związku Głuchych i Towarzystwa Osób Niesłyszących, klerycy Arcybiskupiego Seminarium Duchowego i osoby zaangażowane w duszpasterstwo niesłyszących archidiecezji poznańskiej.

„Ładnie. Wszystko zrozumiałe. Miło, że się nauczył tylu znaków. To nasz biskup” – mówi w języku migowym jeden z podopiecznych duszpasterstwa na widok abp. Gądeckiego.

Młodzież życzy „wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia, dużo zdrowia, miłości dla wszystkich Niesłyszących”. Na moście Biskupa Jordana w Poznaniu życzenia w języku migowym składają małżonkowie, którzy przeżywają 57. wspólną Wigilię Bożego Narodzenia. „Życzymy, by wasza wiara w Boga zawsze była silna, życzymy, byście potrafili przebaczać i by nie było kłótni, dokuczania. Dla małżeństw Głuchych życzymy wielu pięknych wspólnych chwil” – mówią małżonkowie.

Za —> archpoznan.pl / episkopat.pl: Życzenia Przewodniczącego Episkopatu dla Głuchych i Słabosłyszących