Znamy hasło 18. Dnia Papieskiego – „Promieniowanie ojcostwa”

W środę 10 stycznia 2018 r. w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski odbyła się Konferencja prasowa Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, podczas której zostało ogłoszone hasło XVIII Dnia Papieskiego.

Obchody XVIII Dnia Papieskiego zostały zaplanowane na 14 października 2018 – niedzielę poprzedzającą dzień rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Hasłem XVIII Dnia Papieskiego będzie „Promieniowanie ojcostwa”.

Hasło kolejnego Dnia Papieskiego ogłosił kard. Kazimierz Nycz, Przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Podkreślił, iż promieniowanie ojcostwa było bliskie Papieżowi Polakowi jako młodemu kapłanowi współpracującemu z młodzieżą w ramach duszpasterstwa akademickiego. Przypomniał, że Promieniowanie ojcostwa to także tytuł jednego z dramatów napisanych przez Karola Wojtyłę. Zwrócił uwagę na to, że ksiądz Wojtyła chciał młodym ludziom przedstawić ojcostwo jako ojcostwo, nie w opozycji, nie w przeciwstawieniu do ojcostwa Boga, Boga który jest ojcem. W promieniach ojcostwa Boga wzrasta młody człowiek, który chce być ojcem. Kard. Nycz wskazał także na dwa skrzydła rozwoju Fundacji i programu stypendialnego, którymi są promocja nauczania św. Jana Pawła II, a także program stypendialny. Stypendium jest bardzo spektakularnym i wielkim dziełem pomocy i promocji młodych ludzi – powiedział metropolita warszawski.

Oficjalną interpretację hasła tegorocznego Dnia Papieskiego można przeczytać —> TUTAJ.

Obecni na konferencji prezydenci miast goszczących stypendystów na tegorocznych obozach, Wojciech Lubawski – Prezydent Kielc oraz Piotr Jedliński – Prezydent Koszalina, wyrazili radość z powodu spodziewanej obecności podopiecznych Fundacji. Prezydent Koszalina w swojej wypowiedzi podkreślił swą wdzięczność za to, że to właśnie jego miasto jest drugim po Szczecinie mieście w regionie, gdzie chcą wypoczywać i się formować. Prezydent Wojciech Lubawski przypomniał homilię Jana Pawła II wygłoszoną w Masłowie, niedaleko Kielc w której mocno zawarte zostało przesłanie Jana Pawła II na temat roli i istoty ojcostwa.

Ważnym aspektem funkcjonowania programu stypendialnego, podkreślonym podczas konferencji, była przedstawiona kampania społeczna 1%. Założenia i instruktaż w jaki sposób można przekazać 1% na rzecz programu stypendialnego zaprezentowała Daria Dzieniszewska, menedżer ds. kampanii społecznych Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Konferencję poprowadził stypendysta i kierownik Biura Prasowego Fundacji – Paweł Żulewski.

Info i foto za —> Dzielo.pl: Znamy hasło XVIII Dnia Papieskiego