Ks. Krzysztof Grzywocz

W czwartek, 31 sierpnia 2017 r. w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu o godz. 15.00 pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Czai odprawiona zostanie Msza św. w intencji zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza.

W niedzielę 27 sierpnia br. o zaginionym w Alpach ks. Krzysztofie Grzywoczu rozmawiali w audycji Radia Dla Ciebie Katarzyna Jabłońska, Laboratorium Więzi i ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej.

Audycji można wysłuchać —> TUTAJ
(Czas trwania – 19 minut)

Info za —> Religie: zaginiony ks. Krzysztof Grzywocz


24 sierpnia 2017 r. w opolskiej kurii diecezjalnej miała miejsce konferencja prasowa z udziałem ks. bpa Andrzeja Czai, dotycząca wydarzeń związanych z zaginięciem w Alpach szwajcarskich w dniu 17 sierpnia ks. Krzysztofa Grzywocza, znanego przewodnika duchowego, rekolekcjonisty, spowiednika i diecezjalnego egzorcysty.

Ks. Krzysztof Grzywocz zaginął w Alpach szwajcarskich w okolicach Brig 17 sierpnia 2017 roku. Tego dnia odprawił on Mszę św. w parafii Betten, w której zastępował proboszcza i udał się w kierunku powiatowego miasta Brig, zamierzając odbyć spacer po pobliskim paśmie górskim. Po raz ostatni widziano go w południe w schronisku Bortelhütte, w którym pytał gospodarzy o szlak na pobliski szczyt Bortelhorn. Potem wszelki ślad po nim zaginął.

Pomimo przeprowadzonej bardzo intensywnej akcji poszukiwawczej, z udziałem doświadczonych ratowników górskich, psów tropiących i helikopterów nie udało się go odnaleźć ani w okolicach tej góry, ani na sąsiednich zboczach górskich. W środę 23 sierpnia 2017 r. o godz. 10.00 akcja ratownicza została oficjalnie zakończona, a ks. Krzysztof uznany za osobę zaginioną.

Msza św. w rodzinnej parafii zaginionego kapłana w Rogach, zostanie odprawiona 2 września o godzinie 18:00.

Info za  —> Diecezja Opolska: Msza św. w intencji zaginionego księdza Krzysztofa Grzywocza | Radio Doxa:  Akcja zakończona, ks. Krzysztof Grzywocz uznany za zaginionego | ekai.pl: Caritas zebrała 225 tys. zł na poszukiwania ks. Grzywocza