Z udziałem najbliższej rodziny, przyjaciół i wielu fanów w Bazylice Mariackiej w Krakowie odbyła się we wtorek, 30 maja 2017 r., Msza św. pogrzebowa Zbigniewa Wodeckiego. Żył dla innych, nie da siebie – mówił w homilii o zmarłym artyście ks. Robert Tyrała.

Nabożeństwu w bazylice Mariackiej przewodniczył biskup Tadeusz Pieronek. Przed rozpoczęciem Mszy wielbiciele twórczości artysty witali trumnę z jego ciałem, bijąc brawa. Przy ołtarzu, obok trumny umieszczono czarno-białe zdjęcie Wodeckiego, przepasane czarnym kirem.

Prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas Mszy przez prezydenckiego ministra Wojciecha Kolarskiego napisał, że odejście Zbigniewa Wodeckiego jest wielką stratą dla polskiej kultury. „Przez całe życie zapraszał nas do świata swoich niepowtarzalnych dźwięków; wspaniały, dobrze rozpoznawany głos, wybitny talent” – napisał prezydent.

Zobacz —> List prezydenta na uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Wodeckiego

Tłumy krakowian i fanów przyszły na cmentarz Rakowicki w Krakowie, aby pożegnać Zbigniewa Wodeckiego. Podczas pogrzebu kuzyn artysty odegrał na trąbce utwór „I did it my way” Franka Sinatry.

Artysta spoczął w grobowcu rodzinnym.

Zgodnie z wolą rodziny ceremonia – zarówno w kościele, jak i na cmentarzu – miała mieć skromny, rodzinny charakter, dlatego nie przewidziano specjalnych wystąpień. Rodzina poprosiła, by zamiast kwiatów i wieńców przekazać datki na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Info za —> TVP3 Kraków: Pożegnanie Zbigniewa Wodeckiego

Zobacz fotorelacje:

Pożegnanie Zbigniewa Wodeckiego w bazylice Mariackiej

Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego na cmentarzu Rakowickim

Zbigniew Wodecki – wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej muzyki. W latach 60-ych związany z kabaretem Piwnica pod Baranami i zespołem Anawa, potem akompaniował Ewie Demarczyk. Swoją solową karierę rozpoczął w latach 70-ych. Koncertował nieprzerwanie. 8. maja artysta przeszedł udar mózgu. Zmarł 22 maja 2017 r. w jednym z warszawskich szpitali. Miał 67 lat —> Obejrzyj wspomnienie o Zbigniewie Wodeckim: Zbigniew Wodecki 1950-2017


Uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Wodeckiego odbędą się we wtorek 30 maja br. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej w Krakowie. Pożegnanie na Cmentarzu Rakowickim odbędzie się o godz. 14.00 przy grobowcu rodzinnym.

Uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Wodeckiego będą miały charakter rodzinny. Bliscy zmarłego muzyka wydali oświadczenie, w którym proszą o uszanowanie ich żałoby.

Po zakończeniu mszy świętej nie będziemy udzielać wypowiedzi mediom, zaś zamiast kwiatów i wiązanek prosimy o przekazanie datków na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Przeczytaj tekst Oświadczenia —> wodecki.pl

Zobacz też w serwisie Gościa Niedzielnego:

Muzyczna Polska w żałobie po śmierci Wodeckiego

Ślubny bukiet Wodeckich

Przy nim każdy się rozpromieniał

Był po prostu kochany

Genialny artysta, bardzo prawy człowiek

Fot. Jarosław Kruk CC BY-SA 3.0