W czwartek 24 sierpnia 2017 r. zmarł ks. prałat prof. Stanisław Warzeszak, były krajowy duszpasterz służby zdrowia i członek Rady Naukowej KEP, wykładowca UKSW, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie na Wrzecionie. Miał 59 lat.

Tłumy warszawiaków pożegnały w poniedziałek 28 sierpnia 2017 r. śp. Księdza Profesora. Mszy św. żałobnej w kościele parafialnym Niepokalanego Poczęcia NMP na stołecznym Wrzecionie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. Homilię wygłosił metropolita warmiński abp Józef Górzyński.

Druga Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 29 sierpnia br. o godz. 12.00 w rodzinnej parafii śp. ks. prof. Warzeszaka – św. Łukasza w Lipnicy Wielkiej na Orawie, po czym Ciało zmarłego zostanie pochowane w grobach rodzinnych na miejscowym cmentarzu.

We wstępie do liturgii kard. Kazimierz Nycz poinformował, że sześć dni przed śmiercią ks. prof. Stanisława Warzeszaka rozmawiał z nim telefonicznie. Metropolita warszawski przebywał właśnie w domu rodzinnym Zmarłego, w Kiczorach na Orawie. – O innych sprawach i planach mówiliśmy, Pan Bóg chciał inaczej – powiedział kardynał.

„Po ludzku nasza obecność przy Twojej trumnie jest o wiele za wczesna. Pan Bóg postanowił wziąć Cię do swojego Domu – po pięknym, owocnym, wspaniałym kapłańskim życiu profesora teologii moralnej, bioetyki” – mówił kard. Nycz. (…) „Szedł przez życie nie oszczędzając się, także w ostatnich latach, gdy wiedział o swojej chorobie, którą wręcz ukrywał. Dziś stajemy po to, by dziękować Bogu za to wspaniałe kapłaństwo” – powiedział kard. Nycz.

W homilii abp Józef Górzyński, obecnie metropolita warmiński, a w latach 2004-2012 poprzednik ks. Warzeszaka jako proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie powiedział: „Uczestniczymy dziś w pogrzebie kapłana, który dał się powołać do pracy w Winnicy Pańskiej”.

– Stał się wierny sługą Pana, gorliwym pracownikiem Jego Winnicy. Takim go znaliśmy, takiego podziwialiśmy. Wszystko, co otrzymał od Boga – inteligencję, talenty, umiejętności – oddał na służbę Chrystusowi i Jego Kościołowi – podkreślił abp Górzyński.

Arcybiskup mówił, że te talenty ks. Warzeszak połączył z niezwykłą pracowitością, co zaowocowało gruntowym wykształceniem. Tym, co wypracował, dzielił się nie tylko podczas wykładów na licznych uczelniach, ale także jako członek wielu eksperckich gremiów.

„W ostatnich latach objawił także talent administracyjny i gospodarczy. Jako jego poprzednik na urzędzie proboszcza z pewnym zawstydzeniem patrzę na to, jak wiele potrafił dokonać w czasie pięciu lat bycia proboszczem tej parafii” – zauważył abp Górzyński.

„Wszystkich bliskich i przyjaciół żegnamy z żalem. Ale tych, o których wiemy, jak wiele by mogli jeszcze zdziałać, żegna się z żalem szczególnym” – stwierdził kaznodzieja.

Czytaj więcej / fotorelacja —> KAI/Archidiecezja Warszawska: Pożegnanie ks. prof. Warzeszaka. Kard. Nycz: „Po ludzku nasza obecność przy Twojej trumnie jest o wiele za wczesna”

Po uroczystości Ciało zmarłego zostało przewiezione do parafii rodzinnej św. Łukasza w Lipnicy Wielkiej na Orawie, gdzie zostanie odprawiona druga Msza św. pogrzebowa we wtorek 29 sierpnia br. o godz. 12.00, po czym Ciało zmarłego zostanie pochowane w grobach rodzinnych na miejscowym cmentarzu.

Za —> www.parafia-wrzeciono.pl: Uroczystości pogrzebowe Księdza Proboszcza Stanisława Warzeszaka – 28-29 sierpnia


Ks. prałat Warzeszak był proboszczem parafii na Wrzecionie od 2012 roku. Ponadto wykładał teologię moralną i bioetykę m. in. na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego i w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Był diecezjalnym, a do niedawna również krajowym, duszpasterzem służby zdrowia. W dekanacie bielańskim pełnił funkcję ojca duchownego.


*

W czwartek, 24 sierpnia 2017 roku, zmarł w wieku 59 lat,
z tego w kapłaństwie lat 34
ś.†p.
Kapelan Jego Świątobliwości
Ks. prof. dr hab. Stanisław Warzeszak

Proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Wrzecionie w Warszawie, Prefekt i Wykładowca WMSD, wykładowca w UKSW, Sekretarz Rady Naukowej KEP, Duszpasterz służby zdrowia,
Asystent Kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich w Archidiecezji Warszawskiej,
Ojciec duchowny dekanatu bielańskiego.

Pierwsza Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 28 sierpnia 2017 r. o godz. 16.00 w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Wrzecionie w Warszawie, po czym Ciało zmarłego zostanie przewiezione do parafii rodzinnej św. Łukasza w Lipnicy Wielkiej 583 na Orawie, gdzie zostanie odprawiona druga Msza św. pogrzebowa we wtorek 29 sierpnia br. o godz. 12.00, po czym Ciało zmarłego zostanie pochowane w grobach rodzinnych na miejscowym cmentarzu.

Dobry Jezu, okaż Ks. Stanisławowi swoje miłosierdzie!

Kanclerz Kurii
oraz Duchowieństwo Archidiecezji Warszawskiej

 


Za —> Archidiecezja Warszawska: Zmarł ks. prof. Stanisław Warzeszak. Uroczystości pogrzebowe w poniedziałek na Wrzecionie | episkopat.pl: Zmarł ks. prof. Stanisław Warzeszak – b. krajowy duszpasterz służby zdrowia

Zobacz też —> Serwis internetowy Parafii na Wrzecionie: www.parafia-wrzeciono.pl