fot. Faustyna.pl

Uroczystości odpustowe ku czci św. Siostry Faustyny, patronki miasta Łodzi, odbędą się w sobotę, 7 października 2017 r. w kościele parafialnym św. Faustyny Kowalskiej na Placu Niepodległości.

O godzinie 18.00 Eucharystii przewodniczyć będzie bp Jan Zając z Krakowa. Po Mszy św. z kościoła wyruszy procesja z relikwiami św. Faustyny, która przejdzie ulicą Piotrkowską do bazyliki archikatedralnej, gdzie zostanie odnowiony Akt Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu.

Info i foto za —> Faustyna.pl: Uroczystości ku czci św. Faustyny w Łodzi

Droga, na której św. Faustyna zostawiła swoje ślady w Łodzi. Trasa, którą przemierzała, miejsca, które ją zatrzymały. Ile razy słyszymy – łódzka droga miłosierdzia? Ile razy myślimy – no tak, jest taka. Ile razy mówimy sobie – to trasa świętej. Ale ta droga nie jest wcale prosta i piękna. Nie ma na niej wspaniałych, zapierających dech w piersiach, budowli, nie znajdziemy tu powiewu świętości, nie poczujemy blichtru wspaniałego miasta. Jednak, gdy nią pójdziemy nie będziemy żałować. Możemy spotkać człowieka. Tego wobec którego trzeba okazać miłosierdzie. Bo on głodny, bezdomny, pijany, brudny, cuchnący…. Biedny? Nie. Bo to ten, który to miłosierdzie okaże nam …

Czytaj całość —> Niedziela Łódzka / Archidiecezja Łódzka: Święta Faustyna Kowalska – Patronka Miasta ŁodziWesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_