Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie zaprasza wszystkich pielgrzymów do przeżywania Uroczystości Wszystkich Świętych 1 listopada i Dnia Zadusznego 2 listopada w papieskim Sanktuarium.

1 listopada w Sanktuarium Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja krużgankami Sanktuarium, z modlitwą za zmarłych bliskich i wspominanych w wypominkach.

We czwartek – 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Również po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja żałobna krużgankami Sanktuarium.

W dniu Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny można zyskać odpust za zmarłych.

Wierni, którzy w tych dniach nawiedzą kościół lub kaplicę mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wg obowiązujących przepisów można uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Również wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w ciągu roku cząstkowy.

Zobacz więcej —> Sanktuariumjp2.pl: Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

*