Gościem „Tematu Dnia” w Salve TV był 12 września 2017 r. był Tomasz Wiścicki, dziennikarz i współautor książki ”„Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Wiara, nadzieja, miłość. Biografia błogosławionego”, który w rozmowie z Ewą Pietrzak przybliżył postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

– Ksiądz Jerzy po prostu się nie bał. Mówił prawdę nie patrząc na konsekwencje – mówił Tomasz Wiścicki

– To był człowiek, który łączył różnych ludzi, od intelektualistów po rolników – dodawał

Według niego, „to jest człowiek, na którego czeka się całe życie”

Jak zaznaczył, ”jego przyjaciele nie zdawali sobie sprawy, że może być zamordowany”.

– Oczywiście Prymas mógł ocalić jego życie, ale nie mielibyśmy męczennika. Opatrzność prowadziła go do tego miejsca, gdzie trafił w miejsce oprawców. Prymas mógł uratować jego życie, ale Opatrzność tak zadecydowała – tłumaczył dziennikarz

Pytany, czy Rzym mógł ocalić ks. Jerzego, mówił:

– Rzecz w tym, że ks. Jerzy postanowił, że nigdzie nie jedzie. Kilka dni przed śmiercią doszło do rozmowy, w której ks. Jerzy powiedział, że nigdzie nie wyjedzie i nie zostawi tych ludzi. Ks. Jerzy postanowił zostać. Został. Zginął – stwierdził Wiścicki.

Zobacz więcej —> Salve.tv: Prawda o śmierci ks. Popiełuszki

Więcej o książce —> Zobacz tutajTemat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku. O najważniejszych sprawach publicznych rozmawiamy z ludźmi, którzy decydują o ich biegu. Zobacz pozostałe odcinki na —> Salve TV

Salve TV www.salvetv.pl to nowa chrześcijańska telewizja internetowa. Główną ideą Salve TV jest emisja programów informacyjnych, rozrywkowych i edukacyjnych – przyjemnych w formie i wartościowych w treści.

SalveTV w social media:

FACEBOOK: https://www.facebook.com/SalveTVpl
TWITTER: https://twitter.com/TvSalve
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/tvsalve