Sanktuarium św. Faustyny w Warszawie

Dawny kościół klasztorny, obecnie parafialny pw. Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny przy ul. Żytniej w Warszawie decyzją kard. Kazimierza Nycza został podniesiony do rangi Sanktuarium św. Faustyny. Konsekracji kościoła dokonał w Święto Bożego Miłosierdzia, 23 kwietnia 2017 r. bp Rafał Markowski.

Nic nie zmieni tego świata. Może to uczynić tylko Chrystus – swoją łaską, swoją ewangelią i swoją miłością miłosierną, która jest w stanie pokonać wszelką ludzką nienawiść i zasypać wszelkie ludzkie podziały – mówił podczas uroczystości bp Markowski

Kościół ten był wcześniej kaplicą zakonną, w której dwudziestoletnia Helena Kowalska rozpoczęła swoje życie zakonne. 1 sierpnia 1925 r. wstąpiła do mieszczącego się tu klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Dziś w sąsiedztwie tego miejsca znajduje się siedziba Episkopatu Polski.

W głównym ołtarzu centralne miejsce zajmuje obraz Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie”, poświęcony w 1998 r przez Prymasa Polski  kard. Józefa Glempa. Obraz ten, zanim został umieszczony go w ołtarzu głównym  świątyni, przed wielkim jubileuszem roku 2000 nawiedził wszystkie parafie archidiecezji warszawskiej.

Czytaj całość, zobacz fotorelację —> KAI/Archidiecezja Warszawska: Warszawa ma sanktuarium św. Faustyny. W Niedzielę Miłosierdzia konsekracja kościoła, w którym rozpoczęła życie zakonne

Więcej o historii kościoła przy ul. Żytniej w Warszawie —> KLIKNIJ

Serwis internetowy parafii —> www.milosierdzie-faustyna.pl


– Bóg nigdy człowieka nie zdradzi, obojętnie jak człowiek postępuje. To istota jego miłosierdzia: stara się na różne sposoby dotrzeć do człowieka zagubionego, aby go uchronić od tragedii, ale nigdy z człowieka nie rezygnuje. Tego mamy się uczyć w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – mówił bp Piotr Jarecki w „Warszawskich Łagiewnikach”, czyli podczas Mszy św. przy posągu Chrystusa Miłosiernego przy ul. Górczewskiej.

Księża dekanatu wolskiego w obecności władz samorządowych i około tysiąca wiernych odprawili Eucharystię w Parku Moczydło. Wcześniej siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia poprowadziły przy posągu Chrystusa Miłosiernego Koronkę. Po niej bp Piotr Jarecki wprowadził do parafii św. Józefa relikwie św. Jana Pawła II.

Czytaj całość —> Gość Warszawski / Archidiecezja Warszawska:„Bóg najbardziej okazuje swoją wszechmoc w łasce przebaczania”. Tysiąc wiernych na Mszy w „warszawskich Łagiewnikach”