W sobotę, 23 września 2017 r. na Placu Piłsudskiego w Warszawie będzie miał miejsce happening edukacyjny “Świadek wolności” organizowany przez Ruch Światło-Życie . Będzie on zwieńczeniem Narodowego Kongresu Trzeźwości, a także otwarciem ogólnopolskiej kampanii “Nie piję bo kocham”, będącej odpowiedzią Ruchu Światło-Życie na uchwałę Sejmu RP o ustanowieniu roku 2017 “Rokiem troski o trzeźwość narodu”, a także na apel Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Wydarzenie to stanowi także część uroczystości 30. rocznicy śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego nad którymi to obchodami honorowy patronat objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Świadek Wolności - 23 września 2017

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Nie piję, bo kocham” będą organizowane spotkania w całej Polsce. Główne wydarzenie będzie miało miejsce właśnie 23 września na Placu Piłsudskiego w Warszawie, gdzie już od 13:30 rozpoczniemy happening edukacyjny „Świadek Wolności”. Tego dnia na obrzeżach Placu Piłsudskiego zbudowane zostanie także „Miasteczko edukacyjne”. W namiotach będzie przestrzeń prezentacji diakonii Ruchu Światło – Życie, Centrum Myśli JPII i innych środowisk, a także przestrzeń do dyskusji. Do tych celów powstanie Namiot Debaty – gdzie będą miały miejsce trzy panele z udziałem znanych osobowości i liderów. Powstanie również Namiot Miłosierdzia, namiot dedykowany dzieciom oraz namiot z multimedialną wystawą prezentującą życie ks. Franciszka Blachnickiego, Świadka Wolności.

Organizatorzy zaplanowali także namiot interaktywny z kamerą cały czas gotową do rejestracji krótkich świadectw. Każdy z obecnych na Pl. Piłsudskiego będzie mógł w tym miejscu nagrać swoją wypowiedź jako świadek wolności w kontekście kampanii „Nie piję, bo kocham”. Wybrane nagranie zostaną wyemitowane na scenografii multimedialnej.

Na godzinę 19:30 przewidziane zostało Widowisko Artystyczne „Świadek Wolności” pod kierownictwem Marcina Pospieszalskiego, w którym udział wezmą m.in. New Life’m, Krzyszof Cugowski, Adam Krylik, Agnieszka Cudzich, Lidia Pospieszalska, Full Power Spirit, Dariusz Kowalski, Radosław Pazura, chór i orkiestra koncertu Jednego Serca Jednego Ducha. Wcześniej będą spotkania m.in. z Arką Nogo czy raperem Arkadio.

Kampania społeczna „Nie piję bo kocham” realizowana ze środków Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020.

– Marzymy, aby zaproszenie do życia w wolności i trzeźwości dotarło do wszystkich Polaków i trwało ponad wszelkimi podziałami. Jesteśmy bowiem świadomi, że to, co robi człowiek ma wpływ na niego samego ale i na ludzi wokół. W pierwszej kolejności na najbliższych, ale i znacznie szerzej na miasta, społeczeństwo i cały kraj. Od Twoich decyzji zależy jak wygląda ten świat! To nie przesada! To Twoja i moja sprawa. Decyzja dotycząca naszych Dzieci i ich życia w tym świecie. Przyjedź 23 września do Warszawy, zorganizuj wyjazd swojej wspólnoty. Do zobaczenia – zapraszają organizatorzy.

Info za —> Oaza.pl: „Świadek Wolności”

Zobacz też —> Niedziela.pl: 7 powodów dla których trzeba być na pikniku „Świadek wolności”


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_